رئیس کمسیون برنامه و بوجه شورای اسلامی کلانشهر رشت از سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان بازدید کرد

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۵/۱۱ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۴:۵۹:۳۰
رئیس کمسیون برنامه و بوجه شورای اسلامی کلانشهر رشت از سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان بازدید کرد

رئيس كمسيون برنامه و بوجه شوراي اسلامي كلانشهر رشت از سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان بازديد كرد

 

سيد امير حسين علوي رئيس كمسيون برنامه و بودجه شوراي اسلامي شهر رشت ضمن بازديد از سازمان اسناد و كتابخانه ملي استان گيلان از نزديك در جريان فعاليت هاي صورت گرفته و برنامه هاي پيشروي اين مجموعه قرار گرفت.

در اين بازديد حسين عباس نژاد مدير سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان : در ابتدا با بيان وظايف ذاتي اين سازمان به تشريح فعاليت هاي صورت گرفته از بدو تاسيس تاكنون پرداخت و همچنين با اشاره به اهداف پيشرو در سال جاري برخي از مشكلات موجود در مسير دستيابي به اين اهداف را تشريح نمود .

وي افزود : سازمان اسناد و كتابخانه ملي استان گيلان با همكاري سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري رشت مي تواند در ثبت و ضبط تاريخ شفاهي مفاخر رشت كاري جاودانه به جاي گذاشته و آرشيو ملي گيلان را غني نمايد.

وي همچنين تصريح كرد : با افتتاح تالار مطالعه الكترونيك اين سازمان پژوهشگران استان گيلان و همچنين استانهاي همجوار ميتوانند براحتي و بدون نياز به عزيمت به تهران از گنجينه ارزشمند و غني كتابخانه ملي ايران استفاده نمايند .

عباس نژاد در خاتمه با قدرداني از همكاري ويژه شوراي اسلامي كلانشهر رشت همكاري ويژه و روز افزون اين عزيزان را با سازمان اسناد و كتابخانه ملي استان گيلان در راستاي اعتلاي هرچه بيشتر فرهنگ و ادب استان خواستار شد.

امير حسين علوي نيز ضمن بازديد از بخش هاي مختلف اين سازمان از نزديك در جريان فعاليتهاي هريك از بخشهاي اين مجموعه قرار گرفت.

وي در حاشيه اين بازديد افزود : سازمان اسناد و كتابخانه ملي مجموعه اي فرهنگي بوده كه وظيفه اصلي آن ثبت و ضبط اسناد و احوالات گذشتگان مي باشد و با توجه به حضور درخشان مردم گيلان بي شك گنجينه سازمان اسناد و كتابخانه ملي استان گيلان يكي از غني ترين گنجينه هاي كشور خواهد گرديد و اين مجوعه براي نيل به اين هدف نيازمند مساعدت و ياري تمامي سازمانهاي استان خواهد بود .

وي در خاتمه تصريح كرد : اميد آن دارم در آينده نزديك با بر طرف شدن مشكل اتصال فيبر نوري اين سازمان و راه اندازي تالار مطالعه الكترونيك همگان بتوانند از اين مجوعه عظيم علمي و پژوهشي بهره مند گردند.