بازدید مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای گیلان از سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۵/۲۲ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۴:۵۹:۲۲
بازدید مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای گیلان از سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان

به نام خدا

بازديد مديرعامل سازمان همياري شهرداريهاي گيلان از سازمان اسناد و كتابخانه ملي استان

مهندس فلاح مديرعامل سازمان همياري شهرداريهاي استان گيلان با حضور در سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان ضمن بازديد از بخشهاي مختلف اين مجموعه از نزديك با وظايف ذاتي اين سازمان آشنا شده و در جريان فعاليت هاي صورت گرفته در اين مجموعه قرار گرفت.

مهندس فلاح در حاشيه اين بازديد با ابراز خرسندي از حضور در اين مجموعه گفت : سازمان اسناد و كتابخانه ملي در طول مدت حضور خود در گيلان فعاليت هاي شايان توجهي داشته و بي شك اين سازمان با توجه به گستره وسيع فعاليتي خود در دو زمينه فرهنگي و،پژوهشي و جايگاه حاكميتي كه نظارت بر سيستم بايگاني ادارات دولتي ميباشد در آينده نزديك به يكي از توانمندترين مجموعه هاي استان تيديل خواهد شد .

وي تصريح كرد : سازمانها و پژوهشگران استان به دليل نياز بيش از حد خود به منابع و گنجينه هاي سازمان اسناد و كتابخانه ملي براي پيش برد اهداف خود بايد با نگاه ويژه اي به اين سازمان نگاه كنند و همكاري باين مجموعه عظيم را سر لوحه كار خود قرار دهند .

مهندس فلاح افزود : بطور مثال آرشيو ملي هر استان بيانگر اخبار حوادث و رويدادهايي است كه در تاريخ آن منطقه روي داده و غناي هر چه بيشتر اين آرشيو حكايت كننده فرهنگ و ادب و نحوه زيست منطقه خواهد بود . حال آرشيو ملي گيلان با توجه به حضور درخشان مردم استان در تمام مراحل تاريخ براحتي مي تواند شجاعت و حضور چشمگير گيلانيان را بيان نمايد و بي شك با توجه به قدمت شهرداري در گيلان اسناد موجود در اين مجموعه خواهد توانست بازويي توانمند براي هر چه پربارتر نمودن اين مجموعه باشد .

وي در بخش ديگري از صحبتهاي خود به بررسي بايگاني راكد ادارات دولتي اشاره نمود و در واقع سازمان اسناد و كتابخانه ملي را در اين بخش اهرمي توانمند براي ياري مديران دستگاه هاي دولتي بر شمرد و افزود : سازمان اسناد ملي با حضور در هر سازمان دولتي مدير دستگاه را از قيد نگهداري اسناد زائد كه بعضاً مي توانند براي وي مسئوليت ساز باشند رهانيده و همچنين يكي از بزرگترين مشكلات در امروز در سازمانها كه همان كمبود فضاي اداري است را با تخليه فضاهاي در گير اسناد راكد بر طرف مينمايد.

در اين جلسه حسين عباس نژاد كارسيداني مدير سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان نيز با بيان خير مقدم به مهندس فلاح و هيئت همراه آمادگي سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان را در خصوص ارزشيابي بايگاني راكد شهرداريهاي استان با امضاء تفاهم نامه همكاري في مابين سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان و سازمان همياري شهرداريهاي استان اعلام نمود و گفت ما با بهره برداري از بايگاني شهرداريها بات توجه به قدمت كاريشان آرشيو ملي گيلان را غني سازي مينماييم و در قبال اين همكاري مشكلات مربوط به بايگاني هاي راكد شهراداريها را مرتفع خواهيم نمود .