عیادت مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان از استاد فریدون نوزاد

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۵/۲۲ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۴:۵۹:۲۰
عیادت مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان از استاد فریدون نوزاد

به نام خدا

عيادت مدير سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان از استاد فريدون نوزاد

روز دوشنبه 20/5/93 حسين عباس نژاد كارسيداني مدير سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان به همراه دكتر محمد علي فائق از چهره هاي سرشناس علم طبابت در گيلان و هوشنگ عباسي از چهره هاي برجسته پژوهش و ادب گيلان و معاون  اسناد و كارشناس اسناد و نسخ خطي اين سازمان به عيادت استاد فريدون نوزاد ، از چهره هاي برجسته فرهنگ و ادب استان گيلان رفت.

وي در اين ديدار از وضعيت عمومي استاد آگاهي يافت و در جريان روند معالجه ايشان قرار گرفت .

عباس نژاد گفت : استاد فريدون نوزاد از مفاخر فرهنگي و ادبي استان بوده و وجود ارزشمند ايشان در شوراي پژوهش سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان همچون نگيني ميدرخشد.

وي تصريح كرد : استاد فريدون نوزاد در تمامي مراحل با بيان تجارب ارزنده و راهنمايي هاي مدبرانه خود چراغ راه پژوهشگران استان بوده و هستند و از خداي منان خواستارم تا در اسرع وقت لباس عافيت بر وجود نازنين ايشان پوشانيده تا دوباره همچون گذشته تشنگان پژوهش در وادي فرهنگ و ادب گيلان از تجارب ارزشمند اين چهره ماندگار استان استفاده نمايند.

لازم به ذكر است استاد فريدون نوزاد شاعر،محقق،نويسنده،بازيگر تئاتر در سالهاي قبل از انقلاب اسلامي ايران مي باشد.وي بهمن6 ماه 1301 شمسي در رشت ديده به جهان گشود و تحصيلات متوسطه خود را در دبيرستان نظام تهران به پايان رسانيد و پس از آن وارد دانشگاه شد.

استاد نوزاد محقق و مولف كتابهاي زيادي در زمينه تاريخ و سنت گيلان و همچنين تاريخ مشروطه ونهضت جنگل مي باشد. از آثار وي ميتوان به چهل تكه ، تاريخ نمايش گيلان ، لغت نامه گيله گپ،نامهاي خان احمد خان گيلاني و ... اشاره نمود.