آغاز مرحله اجرایی احیاء بایگانی راکد شهرداری های استان گیلان

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۶/۱۸ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۴:۵۹:۳
آغاز مرحله اجرایی احیاء بایگانی راکد شهرداری های استان گیلان

بسمه تعالی

آغاز مرحله اجرایی احیاء بایگانی راکد شهرداری های استان گیلان

حسین عباس نژاد کارسیدانی مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان با اعلام این خبر گفت : پس از برپایی جلسات گوناگون و رایزنی در خصوص احیاء بایگانی راکد شهرداری های استان گیلان طی روزهای گذشته این طرح در مرحله اجرایی خود قرار گرفت .

وی افزود : در این خصوص چندین جلسه با حضور مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای استان و همچنین مدیران امور اداری شهرداری ها برگزار شد و طی این جلسات با اظهار مشکل اکثر شهرداریها در خصوص مشکلات موجود جهت نگهداری پرونده های قدیمی خود ، طرح احیاء بایگانی شهرداری ها به دلیل تعداد زیاد و اهمیت اسناد شهری خارج از نوبت و بصورت ضرب العجل در دستور کار اداره ارزشیابی اسناد  این سازمان قرار گرفت.

عباس نژاد در ادامه تصریح کرد : احیاء بایگانی راکد از شهرداری رشت بعنوان شهرداری مرکز استان آغاز گردیده و  با توجه به قدمت شهرداری در گیلان بی شک بایگانی راکد شهرداریهای استان خصوصا شهرداری های با قدمت بالا مأوای اسناد با ارزشی است که نیاز پژوهشگران استان را برآورده خواهد نمود و همچنین بایگانی شهرداری ها کمک شایان توجهی به غنی سازی آرشیو ملی گیلان در بخش اسناد و اطلاعات شهری خواهد نمود .

وی در خاتمه صحبتهای خود از عقد تفاهم نامه قزیب الوقوع با سازمان همیاری شهرداری های استان گیلان در خصوص همکاریهای متقابل در حوزه اسناد شهری خبر داد.