دیدار مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان با قائم مقام صدا و سیمای مرکز گیلان

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۶/۲۵ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۴:۵۸:۵۸
دیدار مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان با قائم مقام صدا و سیمای مرکز گیلان

بسمه تعالی

دیدار مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان با قائم مقام صدا و سیمای مرکز گیلان

 

روز یکشنبه مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان با حضور در صدا و سیمای مرکز گیلان ضمن بازدید از بخشهای مختلف این سازمان در جریان فعالیت های شبکه استانی باران قرار گرفت .

در ادامه این بازدید عباس نژاد در دفتر ظهیری قائم مقام صدا و سیمای مرکز گیلان حضور یافت و دو طرف به بررسی راهکارهای همکاریهای ویژه دو سازمان در بخش های گوناگون پرداختند.

مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان در ابتدای این دیدار به بیان وظایف ذاتی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ج.ا.ا پرداخت و همچنین فعالیت های صورت گرفته در مدیریت استان گیلان را تشریح نمود .

وی افزود : سازمان اسناد و کتابخانه ملی بر اساس اساسنامه خود سازمانی است آموزشی ، تحقیقاتی و خدماتی  و مدیریت استان گیلان آمادگی خود را برای هرگونه همکاری با صدا و سیمای مرکز گیلان در زمینه های مختلف مطرح شده در اساس نامه خود اعلام میدارد .

وی تصریح کرد : سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان به عنوان متولی آرشیو در استان در حال جمع آوری اسناد و اطلاعات گوناگون از قبیل فایل های صوتی ، فیلم ، عکس و ... برای ثبت در حافظه ملی استان بوده و در این زمینه آرشیو صدا و سیمای مرکز گیلان می تواند کمک های شایان توجهی به این پروژه بزرگ استانی نمایید و متقابلاً آرشیو ملی گیلان نیز با اطلاعات موجود در حافظه خود می تواند بسیاری از نقاط کور تاریخ استان گیلان را برای مستند سازان استان روشن نماید .

در ادامه این دیدار ظهیری قائم مقام صدا و سیمای مرکز گیلان نیز با ابراز خرسندی از آشنایی با سازمان اسناد و کتابخانه ملی و فعالیت های آن خواستار همکاری های متقابل دو سازمان در زمینه های گوناگون شد و آرشیو ملی گیلان را مخزن ارزشمندی از اطلاعات تاریخی استان با محوریت موضوعات متنوع دانست و بر احیاء و پر بار نمودن هرچه بیشتر آن تاکید نمود .