اسناد انتقالی استانداری گیلان وارد سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان شد

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۷/۲ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۴:۵۸:۵۷
اسناد انتقالی استانداری گیلان وارد سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان شد

به نام خدا

اسناد انتقالی استانداری گیلان وارد سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان شد

صبح روز چهارشنبه حسین عباس نژادکارسیدانی با تأیید این خبر گفت : در راستای اجرای بخشی از وظیفه سازمانی خود پس از حضور همکاران ارزشیابی مدیریت گیلان در بایگانی راکد ادارات دولتی استان اسناد به دو بخش امحایی و انتقالی تفکیک گردیده که اسناد امحایی جهت امحا به ارخانه های طرف قرارداد با سازمان منتقل میگردد. اما بخش مهمتر اسناد انتقالی می باشند که به جهت دارا بودن ارزش نگهداری در آرشیو سازمان برای همیشه نگهداری میشوند .

وی تصریح کرد در اولین مرحله از انتقال اسناد ، اسناد استانداری گیلان به دلیل اهمیت ویژه و حیطه بندی وسیع با موضوعات متنوع در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود : اسناد انتقالی به سازمان پس از ضد عفونی شدن آماده فهرست نویسی شده و با استخراج نمایه های هر سند و همچنین چکیده نویسی در سیستم رسای سازمان اسناد و کتابخانه ملی ج.ا.ا  ثبت شده و از این طریق در اختیار پژوهشگران استان قرار میگیرد .

عباس نژاد در خاتمه افزود : با توجه بوجود زیر ساختهای موجود در ساختمان مدیریت اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان امیدواریم با همت والای استاندار فرهیخته گیلان و مساعدت های ویژه ریاست عالی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ج.ا.ا و مدیران محترم سازمان مرکزی در آینده بسیار نزدیک شاهد شکل گیری مخزن نگهداری اسناد مدیریت گیلان باشیم . وی افزود بی شک با تلاش شبانه روز همکارانم در مدیریت اسناد وکتابخانه ملی استان گیلان این مخازن را به گنجینه ای ارزشمند تبدیل خواهیم نمود .