همایش املش شناسی برگزار می شود


تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۷/۲۷ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۴:۵۸:۴۷
همایش املش شناسی برگزار می شود

به نام خدا

 

همایش املش شناسی برگزار می شود

روز  یکشنبه حسین عباس نژاد کارسیدانی  مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان با تائید این خبر افزود : این همایش با محوریت  اداره کل میراث فرهنگی استان گیلان برگزار خواهد شد و سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان و فرمانداری املش و دانشگاه گیلان نیز اعضاء کمیته برگزاری میباشند .

وی افزود : این همایش در روزهای 30 مهر و اول آبان ماه 1393 در وقت صبح و عصر در  سالن کانون حضرت معصومه شهر املش برگزار خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد :  املش از قدیمی ترین تمدن های تاریخی باستانی شمال کشور محسوب شده و قرار است در این همایش مجموعه مقالات همایش املش شناسی  در دو جلد به چاپ رسیده و توزیع گردد .

عباس نژاد با اشاره به اینکه این همایش با حضور تعدادی از چهره های برجسته کشوری و لشکری برگزار خواهد شد افزود : صاحبان مقالات منتخب سخنرانان این همایش خواهند بود و به تبیین بخش های مختلف هملش شناسی از زوایای گوناگون خواهند پرداخت .

وی در خاتمه به برپایی نمایشگاه اسناد قدیمی منطقه املش در حاشیه این همایش توسط سازمان اسناد و کتابخانه ملی اشاره نمود و گفت : سازمان اسناد و کتابخانه ملی می کوشد تا با به نمایش گذاشتن این اسناد بخشی از تاریخ کهن املش و غنای فرهنگی و تاریخی گیلان را به افکار و دیدگان صاحب نظران و علاقمندان به حوزه پژوهش ارائه نماید .