راه اندازی تالار مطالعه الکترنیک رشت با همت سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان وهمکاری شور

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۹/۹ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۴:۵۸:۳۴
راه اندازی تالار مطالعه الکترنیک رشت با همت سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان وهمکاری شور

به نام خدا

راه اندازی  تالار مطالعه الکترنیک رشت با همت سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان وهمکاری شورای اسلامی رشت با اکثریت قاطع آرا تصویب شد

مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان پس از بازدید رئیس کمسیون فرهنگی و تنی چند از اعضای شورای اسلامی شهر رشت از سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان طی دعوت نامه ای به جلسه روز شنبه 8/9/93 کمسیون فرهنگی آن شورا دعوت شد .

عباس نژاد روز شنبه به عنوان میهمان ویژه وارد کمسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت شد .

وی در ابتدای صحبتهای خود به تشریح اهم وظایف ذاتی و فعالیت های صورت گرفته از بدو تاسیس تا کنون در سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان پرداخت و با تبیین چشم انداز های پیشرو افزود : سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان به عنوان متولی امر احیاء هویت ملی گیلان و حفظ ارزشها و آثار مکتوب برجای مانده از گذشته به مثابیه پلی ارتباطی است از گذشته تا به امروز و حلقه اتصال امروز و دیروز تاریخ استان است با نسل آینده .

عباس نژاد در بخش دیگری از صحبتهای خود به فعالیت های پژوهشی انجام شده در سازمان پرداخت و بصورت خلاصه به برگزاری کارگاه های نقد کتاب با محوریت جغرافیای گیلان ، تاسیس اندیشکده سازمان ، بنیاد مفاخر استان در سازمان و ... اشاره نمود .

وی تصریح کرد : در حال حاضر تمامی تلاش مجموعه سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان اجرایی نمودن بزرگ ترین پروژه علمی و پژوهشی در استان است و آن راه اندازی تالار مطالعه الکترونیک سازمان اسناد و کتابخانه ملی در استان می باشد . وی خطاب به اعضاء کمسیون فرهنگی شورا گفت : وکلای محترم مردم در پارلمان محلی ، به استحضارتان میرسانم با راه اندازی این تالار مطالعه الکترونیک پژوهشگران و دانشجویان دوره های تحصیلات تکمیلی استان می توانند با مراجعه به این مکان بصورت مستقیم به مجموعه عظیم و ارزشمند سازمان اسناد و کتابخانه ملی  ایران و هفت کتابخانه معتبر دستررسی پیدا نمایند.

وی گفت : این تالار مطالعه از رفت آمد به تهران و مشقات آن کاسته و همچنین علاوه بر گیلانیان ، دانشجویان و پژوهشگران سایر استانهای همجوار گیلان نیز می توانند از این مجموعه استفاده نمایند . در ادامه جلسه پس از صحبتهای اعضای کمسیون مشارکت شورای اسلامی شهر رشت و با سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان به رای گذاشته شد و با اکثریت قاطع آرا تصویب گردید .