نشست مهندس منصوری ، مدیرکل پشتیبانی و تدارکات سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با سرپرست سازمان فره

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۱۱/۲ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۴:۵۸:۲۱
نشست مهندس منصوری ، مدیرکل پشتیبانی و تدارکات سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با سرپرست سازمان فره

در نشست سرپرست سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت با مهندس منصوری ، مدیرکل پشتیبانی و تدارکات سازمان اسناد و کتابخانه ی ملی ایران ، هماهنگی های لازم برای ایجاد تالار مطالعات الکترونیک در رشت به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان  ، در این نشست که با حضور حسین عباس نژاد کارسیدانی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ی ملی استان گیلان و مظفر نیکومنش نودهی ، رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت برگزار شد ، مهندس منصوری ضمن تاکید بر ضرورت ایجاد این تالار مطالعاتی گفت: در حال حاضر پژوهشگران ، دانشجویان و محققان برای انجام تحقیقات و استفاده از اسناد، مدارک و کتابخانه های ملی بایستی به تهران سفر کنند و رنج سفر و هزینه های تحقیق و پژوهش را به جان بخرند در حالیکه با ایجاد این تالار مطالعات الکترونیک می توان از انجام سفرهای غیر ضروری کاست.

در ادامه علیرضا قانع ضمن تشکر از تعامل و همکاری آقای عباس نژاد و نگاه فرهنگی وی گفت :خوشبختانه بین مسئولان فرهنگی استان و به ویژه شهر رشت همکاری و مساعدت خوبی وجود دارد که باید از این فرصت، استفاده مطلوب کرد.

سرپرست سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت با بیان اینکه بسیاری از کارهای فرهنگی را می توان با وجود همین تعاملات و همکاری ها به انجام رسانید گفت :به عنوان مثال در همین هفته برنامه های هفته فرهنگ و هنر رشت در این شهر با همکاری همه مسئولان فرهنگی تدارک دیده شده است.

مظفر نیکومنش نودهی در این نشست گفت: با جدیت پیگیر ایجاد این تالار مطالعات الکترونیک هستیم و از مدیریت سازمان اسناد و کتابخانه ملی تشکر می کنیم که چنین  فرصتی را برای استان گیلان و شهر رشت مهیا نمودند.

وی خاطر نشان کرد: ایجاد خانه مشروطه و موزه ی هنرهای معاصر از دیگر موضوعاتی است که با حضور و همکاری سازمان اسناد و کتابخانه ی ملی دنبال می کنیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت تاکید نمود : از آنجایی که ساختمان خانه فرهنگ و هنر رشت مکانی است که نخستین بیانیه ی نهضت مشروطه از بالکن این ساختمان برای مردم رشت قرائت شد، در حال بررسی هستیم که در صورت فراهم ساختن مکانی مناسب برای سازمان فرهنگی ورزشی ، این ساختمان را به خانه مشروطه تبدیل نماییم.

حسین عباس نژاد کارسیدانی ، رییس سازمان اسناد و کتابخانه ی ملی استان گیلان هم ضمن قدردانی از همکاری کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت، در خصوص نحوه فعالیت کتابخانه ملی رشت گفت : این کتابخانه که آبرو واعتبار رشت است ، در سال ۱۳۰۶ حتی ۱۰ سال زودتر از کتابخانه ملی تهران افتتاح شد و ما بر این عقیده ایم کتابخانه ملی به همین شیوه به صورت NGO  و با حضور حقوقی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ، کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت به عنوان اعضای حقوقی هیات امنا در کنار دیگر اعضای هیات امنا اداره شود.

شایان ذکر است، در پایان این نشست حاضرین در جلسه از نمايشگاه سرنسخه‌هاي پزشكان رشت در خانه‌ي ميرزا بازدید نمودند.