مهندس شکیب شهردار شهر ساحلی چاف از سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان بازدید نمود

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۱۱/۲۵ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۴:۵۸:۱۶
مهندس شکیب شهردار شهر ساحلی چاف از سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان بازدید نمود

مهندس شکیب شهردار شهر ساحلی چاف از سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان بازدید نمود :

ظهر روز چهارشنبه مهندس شکیب شهردار شهر توریستی ساحلی چاف با حضور در سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان  از بخش های مختلف این سازمان بازدید کرد .

در این بازدید عباس نژاد مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان ضمن عرض خیر مقدم به مهندس شکیب به تشریح وظایف سازمان و فعالیت های صورت گرفته در مدیریت گیلان و سند چشم انداز سازمان در آینده پرداخت .

وی یکی از وظایف ذاتی سازمان اسناد و کتابخانه ملی را حضور در بخش بررسی و احیاء بایگانی راکد ادارات دولتی دانست و  افزود : حضور سازمان اسناد و کتابخانه ملی در بایگانی راکد ادارات دولتی و کارشناسی اسناد موجود در این بایگانی ها سبب شناسایی بسیاری از اسناد ارزشمند موجود در آنها که می تواند بیانگر بسیاری از رویدادهای تاریخی استان باشد میگردد و همچنین از منظر دیگر سبب خروج بسیاری از اسنادی که در بایگانی ها انبار گردیده و به استفاده سازمانها نمی آید موجب تخلیه فضای اداری و استفاده بهینه مدیران از این فضاها در راستای بهود کار و دسترسی به فضای بیشتر سازمانی میگردد.

وی در ادامه به امضای تفاهم نامه سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان با سازمان همیاری شهرداریهای استان گیلان اشاره کرد و افزود : این طرح برای اولین بار در کشور بین این دو سازمان بصورت جامع انجام میشود و هدف از آن احیای بایگانی راکد تمامی شهرداریهای استان گیلان است .

وی تصریح کرد : تفاوت احیای بایگانی راکد شهرداریها با سایر ادارات دولتی به موجب این تفاهم نامه آن است که سازمان اسناد و کتابخانه ملی در بایگانی شهرداری ها علاوه بر ارزشیابی و انتقال و امحای اسناد به ارائه خدماتی از قبیل ضد عفونی فضای بایگانی ، آموزش شیوه های صحیح و نوین بایگانی به متصدیان بایگانی شهرداری ها و ... می باشد .

در ادامه مهندس شکیب نیز با ابراز خرسندی از حضور در این سازمان گفت : آشنایی نزدیک با این سازمان سبب آگاهی بیشتر  از فعالیت های این مجموعه و پی بردن به جایگاه اساسی و ارزشمند این سازمان در دو زمینه فرهنگی پژوهشی و حاکمیتی آن در کشور میگردد .

وی افزود : شهرداری چاف آمادگی خود را برای همکاری با ین سازمان در خصوص احیاء بایگانی راکد خود اعلام داشته و خواستار بهره مندی از مزایای مطروحه در مفاد تفاهم نامه مذکور سازمان با سازمان همیاری شهرداریهای استان می باشد .