اولین جلسه شورای اداری استان گیلان با حضور رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت برگزار شد .


تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱/۳۱ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۴:۵۸:۹
اولین جلسه شورای اداری استان گیلان با حضور رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت برگزار شد .

اولین جلسه شورای اداری استان گیلان با حضور رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت برگزار شد .

رييس جمهوري در جلسه شوراي اداري استان گيلان با تاکيد بر اينکه "سال ۹۴ بايد سال تحرک اقتصادي در کشور باشد"، گفت: همه بايد دست به دست هم کشور را به سمت رونق و پيشرفت ببريم.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري گيلان  ، حجت الاسلام و المسلمين دکتر حسن روحاني در اين جلسه که روز پنجشنبه برگزار شد، وظيفه دولت را ايجاد فضاي امن براي فعاليت بخش خصوصي و سرمايه گذاران دانست و گفت: سپردن کارها به دست مردم و زدودن مقررات اضافي از اهميت زيادي در روند توسعه کشور برخوردار است.
رييس جمهوري افزود: فساد با شعار ، دستگيري و زنداني کردن از بين نمي رود بلکه بايد راه فساد را بست . کاستن از مقررات و شفافيت در اطلاعات ، لازمه مبارزه با فساد است. همه اطلاعات بايد شفاف و در اختيار همگان قرار گيرند و حرکت به سمت دولت الکترونيک در اين راستا از اهميت زيادي برخوردار است.
دکتر روحاني با اشاره به اهميت جذب سرمايه و فناوري در فرايند توسعه کشور گفت: در اقتصاد کلان بايد علائم درستي ارسال کرد تا محيط امن و آرام بماند و سرمايه گذار از ثبات در قوانين مطمئن باشد. 

رييس جمهوري با تاکيد بر اينکه "بايد سود تسهيلات بانکي متعادل شود"، گفت: نرخ سود تسهيلات بانکي بايد همزمان با کاهش نرخ تورم ، کاسته شود و متعادل گردد.
دکتر روحاني بيکاري را معضل بزرگ کشور دانست و افزود: بايد در سال جديد با حرکت به سمت رونق اقتصادي ، براي رفع اين معضل تلاش کنيم چرا که با رونق اقتصادي ، نشاط ، درآمد، رفاه و اشتغال مي آيد.
رييس جمهوري سپردن بنگاههاي اقتصادي به بخش خصوصي را ضروري دانست و گفت: بايد مردم و سازمان هاي مردم نهاد در همه عرصه هايي که به ميدان آمده اند موفق شده اند و دولت حامي نهادهاي مردمي براي حل مشکلات فرهنگي و اجتماعي است.

دکتر روحاني در ادامه اسلام را دين سلام ، همزيستي و صلح خواند و اظهارداشت: کار سياست خارجي نشان دادن واقعيت ايران و ايرانيان به جهانيان است تا دنيا بيش از پيش واقعيت ها و فرهنگ غني ملت ايران را درک کند.

پيش از سخنان رييس جمهوري نيز امام جمعه و نماينده ولي فقيه در استان گيلان ، استاندار ، شماري از نمايندگان استان در مجلس شوراي اسلامي و دکتر نوبخت گزارش هايي را از وضعيت استان ارائه دادند.