مراسم تجلیل از حبیب پور اکبری جانباز سر افراز همزمان با میلاد حضرت ابوالفضل (ع)

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۳/۱۲ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۴:۵۸:۰
مراسم تجلیل از حبیب پور اکبری جانباز سر افراز همزمان با میلاد حضرت ابوالفضل (ع)

همزمان با میلاد مسعود علمدار دشت کربلا حضرت ابو الفضل العباس توسط مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان از مقام شامخ آقای حبیب پور اکبری ، جانباز سرافراز هشت سال دفاع مقدس و همکار مدیریت گیلان تجلیل به عمل آمد .

عباس نژاد در این مراسم گفت: امروز اگر نام جمهوری اسلامی با عزت و افتخار در تمام عالم می درخشد مرهون صبر، استقامت و ایثار و فداکاری جانبازان و ایثارگران است.

وی افزود : مهمترین ویژگی های جانبازان و ایثارگران ایمان به خدا، دلدادگی و عشق نسبت به اهل بیت و ائمه معصومین(ع) و تبعیت از ولایت فقیه است.

عباس نژاد با اشاره به اعیاد ماه شعبان بیان داشت: اعیاد شعبانیه دارای پیام های از جمله وفای به عهد و پیمان با شهدا ، تلاش برای تحقق وصایای آنان و حمایت از ولایت درس های است که ما می توانیم سرلوح کار و زندگی خود قرار دهیم.

وی با اعلام اینکه جانبازان نماد شجاعت و فداکاری در جامعه اسلامی هستند، تاکید کرد : آقای پور اکبری و همرزمانشان یادگاران دوران هشت سال دفاع مقدس، حماسه و نگین انگشتر ولایت هستید.

عباس نژاد تصریح کرد:جانبازان برای سربلندی پرچم ایران اسلامی تلاش کردند و تاکنون امنیت کشور مرهون این عزیزان است.

وی جانبازان را یادگاران دوران دفاع مقدس و گنجینه تمام ناشدنی فرهنگ ایثار و جانفشانی دانست و افزود: جانبازان یادگاران دوران هشت سال دفاع مقدس هستند و فرصت خوبی است تا با یادآوری آن دوران پرافتخار ، مروری بر رشادت های فرزندان این آب و خاک داشته باشیم.

مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان اظهارداشت: وفاداری، صبر، استقامت، از خودگذشتگی و ایمان کامل از خصوصیات بارز جانبازان است و جانبازان وفادارترین افرادی هستند که آرمان های امام راحل و انقلاب را در عصر خموده و غفلت زده حاضر معنای دوباره کرده اند.

عباس نژاد ادامه داد: جانبازان و انقلاب اسلامی، سند عینی فداکاری ملت ایران به عنوان اسوه و نمونه های بارز از صبر و استقامت در سال های دفاع مقدس هستند که درس فداکاری و ایثار را به جامعه اسلامی آموختند.

وی تصریح کرد: نباید فراموش کنیم که استقلال کنونی کشور و دستیابی به موفقیت های علمی و اقتصادی نتایج رشادت های جانبازان و شهدا است.جانبازان با پایمردی واستقامت و تحمل سختی وناملایمات دردوران دفاع مقدس جسم وجان خود در راه تحقق دین الهی متحمّل بزرگترین سختی ها و مشقّت ها کردند وبا این عمل خود آن را با خدا معامله نمودند.

وی با اشاره به اهمیت وجایگاه والای جانبازان، درفرهنگ انقلاب اسلامی به عنوان اسوه های ایثارو مقاومت افزود:جانبازان، نشانه هایی ازمردانگی و رشادت و یادگارانی گرانقدر از دوران دفاع مقدس به شمارمی آیند که امنیت وآسایش امروز ایران اسلامی،دستاورد گرانبهای تلاش وفداکاری این عزیزان وشهدای گرانقدرمیهن است