اولین جلسه کارگروه حامیان محیط زیست در اندیشگاه سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان برگزار شد

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۴/۲۵ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۴:۵۷:۴۴
اولین جلسه کارگروه حامیان محیط زیست در اندیشگاه سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان برگزار شد

نخستین جلسه کارگروه حامیان محیط زیست با سرپرستی خانم دکتر صبوری و با حضور جمعی از مختصصین و دانشجویان حوزه محیط زیست در اندیشگاه سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان برگزار گردید.

در این جلسه دکتر صبوری ضمن ابراز خرسندی از تشکیل این قبیل جلسات ، اندیشیدن و ایده پردازی های نو جهت فرهنگ سازی و کارهای عملیاتی در حوزه محیط زیست شهری و روستایی برای تدوین آینده زیست محیطی را بسیار اساسی عنوان کرد و جمع آوری و پردازش اطلاعات در این حوزه و سپس اختصاص کارهای تخصصی به افراد مختصص در هر زمینه را از مهمترین و اساسی ترین فعالیت های گروه های حامی و رصد کننده محیط زیست بر شمرد .

وی همچنین به ایده اجرایی برنامه پاکسازی روز 21 تیر ماه روز بدون پلاستیک اشاره نمود و از برگزاری قریب الوقوع مناظره بین مردم و مسئولین جهت بررسی و به چالش کشیدن وضعیت دو رودخانه زرجوب و گوهررود رشت در اندیشگاه سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان خبر داد .

دکتر صبوری افزود : این گروه شعار " اعلام خطر بزرگ تهدید محیط زیست " را سرلوحه کار جلسات آتی این مجموعه عنوان نمود .

وی تصریح کرد : هدف اصلی کار این گروه علاوه بر به چالش کشیدن مسئله محیط زیست، فرهنگ سازی در این زمینه نیز می باشد . وی افزود : در این راستا از ظرفیت های موجود در شبکه های مجازی نیز استفاده شده و خواهد شد .

لازم به ذکر است در راستای اجرای عملیاتی مصوبات اندیشگاه در تاریخ 21 تیرماه در قالب شعار روز بدون پلاستیک این گروه اقدام به پاکسازی رودخانه سیاه درویشان در بخشی از تالاب بین المللی انزلی نمودند که با بازتاب رسانه ای فروانی نیز همراه گردید.