پیام تبریک مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان بمناسبت روز خبرنگار

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۵/۱۷ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۴:۵۷:۴۱
پیام تبریک مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان بمناسبت روز خبرنگار

"ن وَالقَلَمِ وَ ما یَسْطُرُونَ"

روز خبرنگار روز گرامیداشت و ارج نهادن به آگاهی و دانایی است.

هفدهم مردادماه، روز نکوداشت سالروز شهادت شهید محمود صارمی و همه شهدای خبرنگار است،  که با ایثار جان به شرافت این حرفه مقدس اعتباری فزون‌تر بخشیده و به سوگندشان به قلم و قداست آن تا انتها وفادار ماندند و به همه ثابت کردند که خبرنگاران، راویان صدیق اطلاعات و اخبار هستند که در مسیر بقای حقیقت تا آخرین لحظه دست از تلاش برنمی دارند.

این روز، روز دارندگان قلم‌های پاکی است که با عشق، صداقت، عدالت، صراحت و خلوص نیت، همواره حقیقت را رصد و بازگو نموده و روشنگری را پیشه خود ساخته اند و با سخت کوشی و پویندگی خستگی ناپذیر، آگاهی بخشی، عشق، امید، نشاط و سلامت را برای همگان به ارمغان آورده اند.

بی شک این روز پاسداشت کسانی است که بازوی مسئولین و چشم بینا، گوش شنوا و زبان گویای مردم هستند. آنها که وجدان بیدار جامعه و تصویر گر عینی زمان خویشند و با بیان نافذ، شیوا و گیرایشان، بی پروا وظیفه قلم را که نگاشتن حقیقت است پاس می دارند و رسالت خطیر خود را به جا می آورند.

عزم راسخ، تعهد بی بدیل، پایداری و همت والای پیام آوران عرصه سترگ رسانه، راویان رویدادها و طلایه داران راستین خبر که همواره مسائل و مشکلات مردم و واقعیت های جامعه را هنرمندانه با واژگان می آمیزند ارزشمند و ستودنی است .

در عصر ارتباطات و فن آوری اطلاعات و عصر فرا صنعتی ، قطعا  نقش خبرنگاران به عنوان ابزار اطلاع رسانی، نقشی مؤثر و حیاتی است. بدون تردید حضور اصحاب رسانه در عرصه های مختلف خبر رسانی و انعکاس صحیح و به موقع اخبار و اطلاعات گوناگون، نقش بسزایی در  ارتقای اطلاعات در جامعه دارند و  نمی‌گذارند جامعه در بی‌خبری بماند و با رشد آگاهی مردم  نقش مهم و تعیین‌کننده‌ای به عنوان رابط بین مسئولین، سازمان‌ها و مردم در اطلاع رسانی صحیح خدمات دولت و سازمان ها از یک سو و پیگیری و حل مشکلات مردم از سوی دیگر ایفا می‌کنند و زمینه رشد و توسعه همه جانبه جامعه را فراهم می آورند.

اینجانب ، روز خبرنگار را به اصحاب رسانه وخبرنگاران متعهد، امین ودلسوز و خصوصا خبرنگاران استان گیلان صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می نمایم.