برپایی آیین بزرگداشت روز اسناد ملی و میراث مکتوب


تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۲/۲۴ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۴:۴۱:۵۷
برپایی آیین بزرگداشت روز اسناد ملی و میراث مکتوب

     با دعوت از مدیران، دانشگاهیان و فرهنگیان، مراسم روز اسناد ملی از ساعت 10 تا 12 صبح روز 96/2/19در سالن اجتماعات تبلیغات اسلامی بوشهر برگزار گردید.
     در این مراسم ابتدا  دکتر نظامی، مدیر بوشهر ضمن اشاره به جایگاه اسناد تاریخی و اشاره به عملکرد مدیریت بوشهر، خدمات عدیده آن را برای پژوهشگران برشمردند. سپس از کمبود و مشکلات مربوط به نداشتن ساختمان اداری سخن گفتند.
     بعد از آن آقای دکتر عاشوری نژاد عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر سخنرانی خود را در مبحث رابطه تاریخ نگاری و اسناد تاریخی آغاز کردند. وی با تکیه بر تاریخ مردم و حوادث روزمره عادی به عنوان بخش مهم تاریخ، اعلام کردند که می­بایست با نگرشی نو و جهانی به تاریخ نگاری، در پی جمع آوری تمامی مدارک مربوط به حوادث جزیی باشیم تا بتوانیم تاریخ کاملی از دوران خود را به یادگار بگذاریم.
     سخنران بعدی آقای دکتر برزگرزاده، مدیر کل امور اجتماعی استانداری بوشهر بود که در زمینه رابطه توسعه و فرهنگ و نقش اسناد ملی در توسعه فرهنگی سخن گفتند و اشاره کردند که لاجرم سیر توسعه از تعالی فرهنگ می­گذرد و بایسته است که دولتمردان به پیشرفت دستگاه های فرهنگی نظیر مدیریت اسناد و کتابخانه ملی نگاه ویژه داشته باشند.
     در ادامه گروه موسیقی سنتی آیین به اجرای دو قطعه موسیقی اصیل ایرانی پرداختند. در پایان از رابطان اسنادی برتر ادارات دولتی، اهداگر نمونه و آرشیویست برتر تجلیل به عمل آمد.

تصاویر