از متخصص اسناد بپرسيد
صفحه هاي مرتبط
 
پربازديدهاي امروز
 
 

 

تعداد مشاهده خبر :187
btnSendToFriend
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی: اسناد بسیار خوب و ارزشمندی در سیستان و بلوچستان گردآوری شده است
تاريخ درج خبر : 1396/11/15 10:29:45 ق.ظ
 
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی گفت: اسناد و نسخه های خطی بسیار خوب و ارزشمندی در مرکز اسناد و کتابخانه ملی سیستان و بلوچستان گردآوری شده که اندیشمندان، محققان، دانشجویان و سایر علاقه مندان از آنها استفاده می کنند.
به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به نقل از خبرگزاری برنا ، اشرف بروجردی در ابتدای ورود به زاهدان در دیدار با استاندار، معاون سیاسی اجتماعی استانداری و شماری از مسئولان سیستان و بلوچستان در پاویون فرودگاه بین المللی زاهدان اظهار داشت: رسالت اسناد و کتابخانه ملی ماندگار کردن فرهنگ در جامعه و فراهم کردن زمینه استفاده دانشمندان و اندیشمندان از اسناد و منابع تاریخی است.
وی افزود: اسناد بسیار خوبی در کتابخانه ملی سیستان و بلوچستان برای استفاده محققان و اندیشمندان گردآوری شده است.
وی با تشریح اهدافش از سفر به زاهدان گفت: حضور در نشست نمایندگان ادارات اسناد و کتابخانه ملی استان های مختلف که با هدف برقراری تعامل و بررسی مشکلات برای بهتر کردن شرایط و تبادل تجربیات در زاهدان برگزار می شود، از اهداف این سفر است.
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی بیان کرد: سیستان و بلوچستان دارای کتابخانه های بزرگ و مهمی است و تلاش داریم مردم استان را علاوه بر تشویق به حضور در کتابخانه ها، به سمت استفاده از کتاب های دیجیتال سوق دهیم.
وی تاکید کرد: باید راهکارهایی برای تشویق بیشتر مردم به تحویل منابع خطی و اسناد تاریخی خود با هدف نگه داری بهتر آنها در کتابخانه ملی ارائه شود.
رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیش از 97 هزار جلد کتاب در کتابخانه ملی استان نگهداری می شود که بیشتر آنها توسط مرحوم سیاوش پرواز و ایرج افشار سیستانی اهدا شده است.
قاسم سیاسر افزود: بیشتر کتاب های موجود در کتابخانه ملی سیستان و بلوچستان اهدایی است.
وی تصریح کرد: همچنین 25 هزار نسخه از نشریات مختلف و بیش از چهار هزار نسخه پایان نامه در کتابخانه ملی استان نگهداری می شود.
رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی سیستان و بلوچستان ادامه داد: 2 هزار و 805 نفر عضو کتابخانه ملی سیستان و بلوچستان از اسناد و منابع این کتابخانه استفاده می کنند.
وی خاطرنشان کرد: افراد مراجعه کننده به کتابخانه ملی سیستان و بلوچستان می توانند 37 هزار مورد منبع غیر کتابی (دست نوشته، عکس و تابلو نقاشی و غیره) را مشاهده کنند.
وی گفت: همچنین پنج میلیون و 602 هزار برگ سند تاریخی در آرشیو اسناد ملی سیستان و بلوچستان نگهداری می شود که 800 هزار برگ آن با تلاش نیروهای محدود این مجموعه در بررسی بایگانی ادارات استان امسال آرشیو شده است.
آرشيو اخبار

بازگشت
نظرات كاربران
ارسال نظرات

نام:
ايميل: (نمايش داده نمي شود)
توضيحات:

تصویر امنیتی
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.