از متخصص اسناد بپرسيد
صفحه هاي مرتبط
 
پربازديدهاي امروز
 
 

 

تعداد مشاهده خبر :214
btnSendToFriend
جمالزاده با کتاب و خاطرات در موزه کتابخانه ملی
تاريخ درج خبر : 1396/10/23 02:23:48 ب.ظ
سازمان اسناد و کتابخانه ملی هم‌زمان با زادروز سید محمدعلی جمالزاده (23 دی‌ماه 1270)داستان‌نویس، روزنامه‌نگار و نظریه‌پرداز ادبی، نمایشگاهی از اسناد و کتاب‌های این نویسنده را در «موزه کتاب و میراث مستند ایران» برپا کرده است.
به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی، 60 عنوان کتاب چاپ اول جمالزاده، بخشی از دست‌نوشته‌ها و اسناد اهدایی او به سازمان اسناد و کتابخانه ملی وهمچنین وصیت‌نامه صوتی نویسنده در این نمایشگاه که طی هفته جاری از 23 تا 27 دی‌ماه برپا شده، ارائه می‌شود.
بر اساس این گزارش سید محمدعلی جمالزاده مطابق بخشی از وصیت‌نامه،آثار خود را به سازمان اسناد و کتابخانه ملی اهدا کرده است. در بخشی از این وصیت‌نامه آمده است: «این حقیر سید محمدعلی جمالزاده در عین صحت و استقامت مزاج اظهار می‌دارم که پس از وفاتم قوطیهای مقوایی یادداشت‌ها و خاطرات گوناگونم و دفترچه‌های خاطراتم بتوسط سرکنسولگری دولت جمهوری اسلامی ایران در ژنو به سازمان اسناد ملی ایران واقع در تهران تعلق خواهد گرفت و امیدوارم که با توفیقات الهی و کمک و لطف هموطنان دانشمند و بلند همتم طرف توجه قرار بگیرد.
Show full size image.

 
..»
همچنین در آخرین روز از این نمایشگاه داستان‌خوانی و نقد و بررسی آثار جمالزاده با حضور سیدعلی میرفتاح روزنامه‌نگار و داستان‌نویس معاصر از ساعت 11 تا 13 برگزار خواهد شد.
آرشيو اخبار

بازگشت
نظرات كاربران
ارسال نظرات

نام:
ايميل: (نمايش داده نمي شود)
توضيحات:

تصویر امنیتی
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.