از متخصص اسناد بپرسيد
صفحه هاي مرتبط
 
پربازديدهاي امروز
 
 

 

تعداد مشاهده خبر :390
btnSendToFriend
نماینده دیوان وقف شیعه عراق با رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران دیدارکرد
تاريخ درج خبر : 1396/09/13 12:34:22 ب.ظ
شیخ احمد کاشف الغطا نماینده دیوان وقف شیعه با حضور در دفتر اشرف بروجردی با او دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی، در این دیدار شیخ احمد کاشف الغطا گزارشی از وضعیت اوقاف شیعه و اسناد مربوط به آن را ارائه کرد. به گفته کاشف الغطا وزارت اوقاف پس از سرنگونی صدام حسین به سه بخش اوقاف شیعه، اوقاف اهل سنت و اوقاف مسیحی تقسیم شده است. او از بروجردی تقاضا داشت که در صورتی که سندی در زمینه اوقاف شیعی در عراق در آرشیو ملی ایران وجود دارد، در اختیار دیوان وقف شیعه عراق قرار دهد.
بنابر این گزارش در ادامه، اشرف بروجردی، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با بیان اینکه، مردم عراق به ویژه شیعیان این کشور، برادران و خواهران دینی ما هستند، گفت: سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از هیچ کمکی به دیوان وقف شیعه عراق دریغ نخواهد کرد.
در ادامه این نشست دو طرف توافق کردند که ضمن انعقاد تفاهمنامه بین سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و دیوان وقف شیعه عراق، درصورتی که سندی درباره اوقاف شیعی در عراق موجود باشد ، یک کپی از آن در اختیار دیوان قرار گیرد. همچنین توافق شد که سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران دوره‌های آموزشی ترمیم و نگهداری از اسناد و نسخ تاریخی را برای افرادی که دیوان وقف شیعه معین می‌کند برگزار کند.
Show full size image.

 

نماینده دیوان وقف شیعه پس از این دیدار از بخش‌های مختلف سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران بازدید کرد.
آرشيو اخبار

بازگشت
نظرات كاربران
ارسال نظرات

نام:
ايميل: (نمايش داده نمي شود)
توضيحات:

تصویر امنیتی
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.