از متخصص اسناد بپرسيد
صفحه هاي مرتبط
 
پربازديدهاي امروز
 
 

 

تعداد مشاهده خبر :590
btnSendToFriend
گزارش نشست ایفلا 2017 / حضور چشمگیر تیم زنان کارشناس اعزامی
تاريخ درج خبر : 1396/08/08 01:19:36 ب.ظ
جلسه بررسی و گزارش نشست‌های ایفلا 2017 در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، جلسه بررسی و گزارش نشست‌های ایفلا 2017 با حضور دکتر اشرف بروجردی، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، دکتر غلامرضا امیرخانی معاون کتابخانه ملی، دکتر رضا شهرابی مدیر کل اطلاع رسانی کتابخانه ملی و جمعی از کارشناسان سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار شد.
فدراسیون بین‌المللی انجمن‌ها و مؤسسات کتابداری : The International Federation of) Library Associations and Institutions، به اختصار IFLA ) ارگانی مستقل، غیر دولتی، بین‌المللی، و غیرانتفاعی است. هدف ایفلا ارتقای تفاهم بین‌المللی، همکاری، گفت و شنود، پژوهش و توسعه در همه زمینه‌های کتابداری از جمله کتابشناسی، خدمات اطلاع رسانی و آموزش کارکنان و ایجاد تشکیلاتی است که از طریق آن بتوان جنبه‌های بین اللملی کتابداری را ارائه کرد.
در ابتدای این برنامه غلامرضا امیرخانی، معاون کتابخانه ملی گزارشی کلی از برنامه نشست ایفلا 2017 که 19 تا 25 اگوست در شهر ورشو لهستان برگزار شد، ارائه کرد.
Show full size image.

 
پس از آن حمیده معماری کارشناس مسئول ISSN، پریسا پاسیار، کارشناس اداره کل منابع دیجیتال، افسانه تیموری خانی، رئیس گروه پردازش اطلاعات دیجیتال و سعیده اکبری داریان، عضو هیئت علمی سازمان اسناد و کتابخانه ملی گزارش مختصری از مقاله هایی که به نمایندگی از نویسندگان مقالات در نشست ایفلا 2017 ارائه شده بود، دادند. مهشید برجیان، معاون مدیر اطلاع رسانی کتابخانه ملی نیز گزارشی از یک ورکشاپ که در کتابخانه ملی سنگاپور برگزار شده بود، ارائه کرد.
گفتنی است در ادامه این برنامه، دکتر بروجردی، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، در سخنانی کوتاه ضمن تشکر از تیم اعزامی در نشست ایفلا 2017 متشکل از اعضای مدیریت، هیئت علمی و کارشناسان گفت: با حضور چشم‌گیر تیم اعزامی از سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، به ویژه زنان کارشناس حاضر در این نشست، برآنیم تا در هیچ اجلاس بین المللی صندلی‌های جمهوری اسلامی خالی نباشد و دنیا با چهره زن ایرانی که می‌‌تواند با دانش و اندیشه خود تحول بیافریند، بیشتر آشنا شوند.
آرشيو اخبار

بازگشت
نظرات كاربران
ارسال نظرات

نام:
ايميل: (نمايش داده نمي شود)
توضيحات:

تصویر امنیتی
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.