از متخصص اسناد بپرسيد
صفحه هاي مرتبط
 
پربازديدهاي امروز
 
 

 

تعداد مشاهده خبر :571
btnSendToFriend
بروجردی در دیدار با جانشین وزیر فرهنگ بلغارستان: لازمه پیشرفت سیاسی و اقتصادی، توسعه فرهنگی است
تاريخ درج خبر : 1396/07/05 12:00:49 ب.ظ
اشرف بروجردي در ادامه ديدار هاي خود با مقامات بلغارستان، در دیدار با خانم تاتوآ، جانشین وزیر فرهنگ بلغارستان با تاکید بر اهمیت تعامل در جهان پرتنش امروز گفت: در باورهای دینی ما این نکته نهفته است که بايد با همه انسانها تعامل و همراهی داشت و برای رسیدن به اين امر بايد نقاط مشترک را یافت و از نقاط اختلافی عبور کرد.
به گزارش روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران، رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي بيان كرد: امروز هم این نقاط مشترک می تواند در قالب مسائل معنوی و فرهنگي ظاهر شود؛ بنابراین تعمق در نقاط و ریشه مشترک، دو ملت ایران و بلغارستان را به شناخت عمیقتری از یکدیگر هدایت می کند.
بروجردی اضافه كرد: حوزه سیاست تابع قدرت و حوزه اقتصاد تابع شرایط جهانی است اما حوزه فرهنگ نمی تواند از زندگی مردم جدا شود؛ بنابراین اگر فرهنگ برای توسعه سیاسی و اقتصادی توسط هر ملتی استفاده شود آن ملت موفق می شود.
در ادامه مشاور رئیس جمهور و رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران پیشنهاد برگزاری هفته فرهنگ دو کشور با توجه به هفتادمین سال روابط فرهنگی ایران و بلغارستان را فرصتی برای شناخت مردم دو کشور از فرهنگ یکدیگر ارائه كرد.
Show full size image.

 

مشاور وزیر فرهنگ بلغارستان نیز در ادامه اين نشست گفت: به صورت سنتی روابط فرهنگی خوبی بین دو کشور حاکم است و تعامل شما با کتابخانه ملی نمونه ای از این روابط خوب است.
آرشيو اخبار

بازگشت
نظرات كاربران
ارسال نظرات

نام:
ايميل: (نمايش داده نمي شود)
توضيحات:

تصویر امنیتی
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.