از متخصص اسناد بپرسيد
صفحه هاي مرتبط
 
پربازديدهاي امروز
 
 

 

نمایشگاه مجازی به مناسبت 9م آبان، روز خانواده
نمايشگاه مجازي به مناسبت 9م آبان،
روز خانواده
هَلْ أَتى‏ عَلَى الْإِنْسانِ حينٌ مِنَ الدَّهْرِ لَمْ يَكُنْ شَيْئاً مَذْكُوراً

از آن‌جايي كه خانواده به عنوان مهم‌ترين نهاد اجتماعي در جامعه مورد توجه انديشمندان و صاحب‌نظران بوده است، شوراي فرهنگ عمومي از سال 1386، روز 25م ذيحجه را- كه سالروز نزول آية مباركة« هل اتي ...» در سورة «الانسان» راجع به خانواده و استحكام پايه‌هاي آن است ، روز خانواده نام‌گذاري كرد.
خانواده به عنوان كوچك‌ترين نهاد اجتماعي، آسيب‌پذيرترين گروه در برابر آسيب‌هاي اجتماعي است؛ به طوري كه اغلب مشكلات و آسيب‌ها ابتدا در خانواده‌ها بروز مي‌كند كه در صورت عدم پيشگيري نشدن و برخورد ناصحيح با آن‌ها، به درون جامعه نيز رسوخ مي‌كند. در اين شرايط دشوار، ديگر نمي‌توان به‌راحتي مشكلات و آسيب‌ها را مهار كرد.
در دين مبين اسلام، خانواده يكي از مهم‌ترين اركان جامعه محسوب مي‌شود. پايبندي به خانواده و جلوگيري از بي‌بند و باري و همچنين ارتقاي جايگاه و تحكيم بنيان خانواده، از جملة مسائلي است كه به آن سفارش فراوان شده است. بي‌شك با انجام دستورهاي ديني اسلام در مورد خانواده و درنظر گرفتن آن‌ها، مي‌توان تا حد زيادي زمينة سلامت خانوادگي و سعادت و جاودانگي را براي خويش فراهم سازيم.
اميد آن‌كه اين روز، بهانه‌اي باشد تا به حفظ بنيان مستحكم خانواده بيش‌تر بپردازيم. زيرا، سلامت جامعه در سلامت خانواده و ترقي و تعالي جامعه در سلامت خانواده است.
گروه ارتباطات آرشيوي، ضمن گرامي‌داشت اين روز، نمايشگاهي از اسناد مرتبط با بازنشستگان، با در برداشتن 8 عنوان و معرفي 26 برگ سند، تقديم علاقه‌مندان مي‌نمايد.

 صفحه 1 از 2
Show full size image.
تعداد بازديد اين سند : 2042