درباره

محققان و پژوهشگران گرامی عضو كتابخانه ملی

با تكمیل نمودن فرم درخواست و ارسال مدارك و رزومه می توانید درخواست خود را برای استفاده از خدمات شیفت شب كتابخانه ملی ارسال نمایید. پس از بررسی مدارك و در صورت تایید، پذیرش یا عدم پذیرش شما حداكثر طی مدت 5 روز كاری از طریق پست الكترونیك برای شما ارسال خواهد گردید.

استفاده از شیفت شب از ساعت 21 الی 7 صبح روز بعد امکان پذیر است.

این طرح شامل افراد زیر می شود:

 1. نخبگان و مخترعان- با ارائه گواهی معتبر
 2. پدیدآورندگان و مترجمان کتب علمی و تخصصی
 3. نویسندگان مقالات علمی پژوهشی یا ISI (حداقل 2 عنوان مقاله)
 4. شاغلان به تحصیل و فارغ التحصیلان مقطع دکترای تخصصی، دوره تخصص پزشکی وسطح 3 حوزوی

 خواهشمند است قبل از ثبت نام مقررات شیفت شب و روند ثبت نام را به دقت مطالعه فرمایید.

 

مقررات شیفت شب

با تاكید بر اینكه كلیه قوانین و مقررات موجود كتابخانه كه در طی روز اعمال می گردند، لازم الاجرا و معتبر می باشند از آنجایی كه مراجعان شیفت شب تالار پژوهش كتابخانه ملی، اعضای پژوهشگر و محقق هستند و از سویی دیگر به دلیل شرایط ویژه ارائه خدمات در این ساعات، مقررات خاصی نیز در نظر گرفته شده است:

 

 • ساعت شروع شیفت شب ساعت 21 و پایان آن ساعت 7 صبح روز بعد می باشد. بدیهی است در فواصل بین شیفت روز و شب (ساعت 7 الی 8 صبح و 9 الی 10 شب) به دلیل برخی مسائل امنیتی و حفاظتی، تغییر شیفت و نیز نیاز به نظافت تالارها و ...، لازم است مراجعان در تالار انوار واقع در ورودی کتابخانه عمومی که برای این منظور در نظر گرفته شده است، حضور یابند.

 

 • اعضای محترمی كه در حالت كلی مایل به استفاده از بخشی از ساعات شیفت شب هستند و امكان حضور كامل در ساعات مربوط را ندارند باید حداقل از زمان ورود 3 ساعت در شیفت شب حاضر باشند.

 

 • محققان محترم باید در هنگام ورود فرم مربوط به ورود منابع شخصی را تكمیل و در هنگام خروج فرم مربوطه را جهت مطابقت با منابع خروجی، به مسئول تالار ارائه نمایند.

 

 • اعضای محترم جهت رعایت مسائل ایمنی در شرایط عادی پس از ورود به كتابخانه بهتر است تا صبح در كتابخانه حضور داشته باشند اما در شرایط اضطراری و در صورت نیاز فوری به خارج شدن از كتابخانه در نیمه های شب ملزم به پرنمودن فرم تعهد خروج شبانه و دریافت تایید مسئول تالار می باشند. بدیهی است هرگونه مسئولیت خارج شدن از كتابخانه بر عهده خود شخص بوده و كتابخانه در قبال آن تعهدی ندارد.

 

 • محققان محترم در طی مدت شیفت شب از تردد زیاد به محوطه بیرون تالار خودداری نمایند.

 

 • در صورت عدم رعایت هر یك از شرایط و ضوابط اعلام شده و نیز گزارش موارد خلاف شئونات محقق، طبق قوانین و ضوابط مندرج در تعهدنامه و پس از مطرح شدن در كمیته تایید پژوهشگران با وی برخورد می شود.

روند ثبت نام

 • هر كدام ار اعضای كتابخانه كه دارای سوابق پژوهشی می باشد می تواند با تكمیل فرم درخواست، اقدام به ثبت نام جهت استفاده از خدمات شیفت شب كتابخانه ملی نماید.                                                                                                       
 • کمیته تایید پژوهشگران با توجه به آیین نامه موجود اقدام به بررسی شرایط متقاضیان نموده و با در نظر گرفتن كلیه سوابق و موارد مطرح شده از سوی آنان، درصورت تایید شرایط اقدام به صدور شناسه كاربری و رمز عبور برای آنان جهت ورود به سامانه رزرو حضور در شیفت شب می نماید.                                                                                                  
 • اعضایی كه درخواست آنان منوط به بررسی مدارك شده است لازم است جهت تكمیل پرونده خود یك بار با مراجعه حضوری و ارائه مدارك به كمیته تایید پژوهشگران پرونده خود را جهت انجام سایر مراحل تكمیل نماید.