مدیرکل اطلاع رسانی کتابخانه ملی ایران :

170هزار فریم نگاتیو موجود در مخزن غیرکتابی کتابخانه ملی ایران دیجیتال‌سازی شد


تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۲/۸ - ۱۴:۵۲:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۹/۲/۸ - ۱۴:۵۸:۵۶
170هزار فریم نگاتیو موجود در مخزن غیرکتابی کتابخانه ملی ایران دیجیتال‌سازی شد
مدیرکل اطلاع رسانی کتابخانه ملی ایران گفت: فرآیند تبدیل فرمت و دیجیتال سازی 170 هزار فریم نگاتیو موجود در مخزن غیر کتابی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به سرانجام رسید.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، رضا شهرابی با بیان اینکه در سال 97 پروژه برون سپاری فهرست نویسی و نمایه سازی این نگاتیوها تعریف و اجرا شد، گفت: بخشی از آن در سال 97 ( 100 هزار فریم ) و مابقی آنها (70 هزار فریم) در سال 98 فهرست نویسی شد.

او افزود: بر همین اساس map table لازم جهت ورود اطلاعات این منابع به صورت دسته ای در برنامه رسا آماده شد و متادیتای تولید شده به صورت سیستمی در برنامه جامع رسا وارد خواهد شد.

شهرابی ادامه داد: از دیگر اقدامات صورت گرفته در سال گذشته می توان به اتمام ساماندهی کتب موجود در تالار و مخزن ایران شناسی اشاره کرد.

او در ادامه همچنین به ساماندهی 40 هزار نسخه از کتب مخزن و تالار ایران شناسی که نیاز به اصلاحات مختلف فهرستی از قبیل ویرایش رده، ویرایش عنوان و موضوع ، تعویض لیبل عطف کتاب، یونی کد رده کتاب داشتند در طول سال 98 توسط گروه ایران شناسی اشاره کرد.

مدیرکل اطلاع رسانی کتابخانه ملی ایران خاطرنشان کرد: تعداد 1500 عنوان کتاب جدید در سال 98 از طریق خرید یا مبادله به منابع ایران شناسی اضافه شد.

پایان خبر/