برگزاری اجلاس روسای کتابخانه‌های ملی باحضور نمایندگان سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران/ تفاهم‌نامه همکاری با کتابخانه ملی مالزی و بوریس یلتسین روسیه


تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۶/۶ - ۱۲:۳۴:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۶/۶ - ۱۳:۸:۴۴
برگزاری اجلاس روسای کتابخانه‌های ملی باحضور نمایندگان سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران/ تفاهم‌نامه همکاری با کتابخانه ملی مالزی و بوریس یلتسین روسیه
اجلاس روسای کتابخانه های ملی (CDNL) روز گذشته در کوالالامپور پایتخت مالزی، با حضور نمایندگانی از بیش از ۷۰ کشور در موزه سلطنتی کوالالامپور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، در این نشست، گزارشی از موضوعات دستور جلسه سال گذشته جهت پیگری ارائه شد. سپس رییس کتابخانه ملی مالزی  خیر مقدم و خوش آمد گفت و همین طور گلوریا پرز سالمرون؛ ریاست ایفلا و همین طور جرالد لایتنر؛ دبیرکل این مجمع نیز به ایراد سخنرانی پرداختند. نشست عصر این مجمع با همفکری همه نمایندگان حاضر درباره نگرانی ها و فرصت های موجود در کتابخانه های ملی زمینه را برای اشتراک ایده ها فراهم اورد. گفتنی است در این نشست صالح زمانی و فریبرز خسروی صندلی های سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در این نشست را نمایندگی کردند.

همچنین عصر دیروز، یادداشت تفاهم همکاری میان سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با کتابخانه ملی مالزی، میزبان هشتاد و چهارمین نشست جهانی ایفلا امضا شد. این تفاهم نامه که در ملاقات فریبرز خسروی؛ معاون پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با نفیسه احمد؛ رئیس کتابخانه ملی مالزی به امضای دو طرف رسید ، زمینه های لازم برای توسعه همکاری ها را فراهم می کند. بر اساس این تفاهم نامه دو طرف متعهد شدند که در زمینه دیجیتال و پژوهش های اسلام شناسی اقدامات مشترک را برنامه ریزی کنند.

خسروی همچنین تفاهم‌نامه‌ای را با رئیس کتابخانه بوریس یلتسین در مسکو روسیه به امضا رساند.