بیش از 85 هزار منبع در کتابخانه دیجیتال ملی موجود است


تاریخ انتشار: ۱۳۹۱/۱۲/۱۵ - ۲۰:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۶:۱۵:۱۰
بیش از 85 هزار منبع در کتابخانه دیجیتال ملی موجود است
در كتابخانه ديجيتال سازمان اسناد وكتابخانه ملي تعداد 85 هزار و 328 منبع موجود است.
در كتابخانه ديجيتال سازمان اسناد وكتابخانه ملي تعداد 85 هزار و 328 منبع موجود است.
به گزارش روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران، اين تعداد منبع شامل نسخ خطي، چاپ سنگي و سربي، كتب چاپي، اسناد، روزنامه، پايان نامه، عكس، نقشه، موسيقي، فيلم و برنامه تلويزيوني است.
كتابخانه ملي در راستاي اولويت بندي هاي ديجيتال سازي و مجموعه سازي منابع اقدام به ديجيتالي كردن منابع مي كند. ناياب بودن، منحصربه فردبودن، نفيس بودن و قدمت داشتن منابع از جمله اولويت هايي است كه براي ديجيتالي كردن منبع لازم است. هم چنين منابع باارزشي كه متقاضيان زيادي براي مراجعه دارد و يا از نظر دسترسي به دلايل ارزشي، محل نگهداري و آسيب پذيري محدود شده اند، نيز از ديگر منابعي هستند كه در اولويت ديجيتال سازي براي قرارگرفتن در كتابخانه ديجيتال قرار دارند.
از ديگر اولويت هاي ديجيتال سازي مي توان به منابع خارج از حق مولف و يا محتواهايي كه مجوز نشر ديجيتالي آن از مولفان اخذ شده است اشاره كرد.
منابعي كه در تكميل كسري مجموعه سازمان موثرند و منابع كمتر شناخته شده و بالقوه كه ارزش افزوده پژوهشي دارند و مي توانند مورد استفاده پژوهشگران و مراجعين قرارگيرند، از ديگر منابع اولويت دار براي ديجيتال سازي هستند.