ارسال 89 اثر به دبیرخانه سیزدهمین آئین بزرگداشت حامیان نسخ خطی


تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۶/۱۱ - ۱۹:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۵:۳۳:۰
ارسال 89 اثر به دبیرخانه سیزدهمین آئین بزرگداشت حامیان نسخ خطی
تا كنون تعداد 89 اثر شامل مقاله، كتاب و پايان نامه به دبيرخانه سيزدهمين آئين بزرگداشت حاميان نسخ خطي ارسال شده است.
تا كنون تعداد 89 اثر شامل مقاله، كتاب و پايان نامه به دبيرخانه سيزدهمين آئين بزرگداشت حاميان نسخ خطي ارسال شده است.
به گزارش روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران، 53 عنوان كتاب، 29 مقاله و 7 پايان نامه به دبيرخانه اين آيين كه با هدف گردآوري پژوهش هاي انجام شده در حوزه نسخ خطي برگزار مي شود، ارسال شده است.
از محورهاي اين همايش مي توان به موضوع حفاظت و نگهداري نسخ خطي، فهرست‌ نگاري نسخ خطي، صحافي، مرمت و آسيب‌شناسي نسخ خطي، اهداي نسخ خطي به كتابخانه‌ ها، تصحيح و تحقيق نسخ خطي، تحقيق در عرصه ‌هاي مربوط به نسخه‌ شناسي، نسخه ‌پردازي و شيوه تصحيح و ترجمه نسخ خطي اشاره كرد.
ارزيابي و معرفي مجلات تخصصي در حوزه نسخ خطي، مقالات نقد و معرفي متون و نسخه‌شناسي، انتشار نسخ خطي تصحيح شده، پايان‌نامه‌هاي دانشجويي در زمينه تصحيح متون و نسخه شناسي و توليدات راديويي و تلويزيوني از ديگر محورهاي اين همايش است.
كليه پژوهشگران، اساتيد، دانشجويان و مراكز تحقيقاتي مي توانند براي شركت در اين آئين علمي، يك نسخه از آثار پژوهشي خود را در محور هاي ذكر شده در قالب كتاب، پايان نامه، مقاله، فهرست، نقد و تصحيح متون كه در سال 1391 چاپ و منتشر شده است، براي ارزيابي، انتخاب و معرفي آثار برتر به دبيرخانه آئين بزرگداشت حاميان نسخ خطي به آدرس تهران، بزرگراه شهيد حقاني، بلوار كتابخانه ملي، كتابخانه ملي، اداره كل كتاب هاي خطي و نادر ارسال نمايند.
هم چنين تلفن هاي 6-81622784 و 88644045 و 88644052 آماده پاسخگويي به علاقه مندان است. گفتني است مهلت ارسال چكيده مقالات تا15 شهريور ماه سال جاري است. سيزدهمين آئين بزرگداشت حاميان نسخ خطي، آبان ماه سال جاري توسط سازمان اسناد و كتابخانه ملي برگزار مي شود.