تاریخچه 70 ساله مطبوعات استان قزوین به نمایش درآمد


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۵/۲۶ - ۱۲:۵:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۵/۲۶ - ۱۲:۱۳:۳۶
تاریخچه 70 ساله مطبوعات استان قزوین به نمایش درآمد
نمایشگاه تاریخچه مطبوعات استان قزوین با نمایش نشریات و روزنامه های محلی این استان مربوط به 70 سال گذشته تاکنون، افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، اولین نمایشگاه تاریخچه مطبوعات استان قزوین با حضور جمعی از مسئولان افتتاح شد.

در این نمایشگاه با سیری در مطبوعات قزوین از دوره قاجار تاکنون وضعیت مطبوعات و نشریات محلی قزوین درمدت ۷۰ سال گذشته جمع آوری و در معرض دید عموم قرار گرفته است.

در نمایشگاه تاریخچه مطبوعات استان قزوین آثاری چون نشریه «رعد» از هفته نامه های قزوین در چهار صفحه قطع بزرگ به مدیر مسئولی سید علی رعد مجابی و نیز نشریه «نصیحت» به مدیر مسئولی میرزا یحیی واعظ کیوانی قزوینی و نشریه «بازپرس» به مسئولیت سید جعفر ادیب مجابی واعظ به نمایش درآمده است.

همچنین از دیگر آثار موجود در این نمایشگاه می توان به ماهانه «شهر دانش» به مدیریت سید حسن دبیر حاج سید جوادی و نشریه «دانش اسلام» به مسئولیت سید جعفر علوی شیروخورشیدی اشاره کرد.

نشریه «نجات» با مدیریت سید رحین سیاهپوش، نشریه «سنگر آزادی توس» به مسئولیت سید ابوالقاسم مرتضوی، نشریه «نصیحت» با مسئولیت حجت الاسلام میرزا یحیی کیوانی نیز از آثاری است که در مورد بازدید قرار خواهند گرفت.

در این میان، روزنامه «نسیم شمال» به مسئولیت اشرف الدین حسینی قزوینی، روزنامه «صوراسرافیل» به مدیر مسئولی میرزا جهانگیرخان شیرازی،  نشریه «ایران» توسط میرزا حسین خان سپهسالار، نشریه «طوس» به مدیریت میرزا اسدالله واعظ قزوینی، نشریه «بهلول» به مسئولیت سید احمد سکاکی، نشریه «قزوین» به مدیریت میرزا ابوالقاسم زهرایی قزوینی و نشریه «صدای قزوین» توسط سید علا الدین مجابی در کنار دیپر آثار به چشم می خورند.

 نشریه بررسی های تاریخی توسط سرهنگ یحیی شهیدی و نشریه «دخو» توسط عبدالحسین فرخی نیز از دیگر آثار مطبوعاتی است که در این نمایشگاه در معرض دید علاقمندان به فرهنگ و هنر قرار گرفته است.

منوچهر حبیبی معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین نیز در آیین افتتاحیه این نمایشگاه گفت که استان قزوین با سابقه تاریخی باید مطبوعات قوی داشته باشد و خوشبختانه هم در گذشته و هم امروز از جایگاه شاخصی برخوردار است و می تواند امروز نیز در توسعه استان موثر باشد.

او به کیفیت مطبوعات استان قزوین نیز اشاره کرد و ادامه داد که باید تلاش شود با استفاده از نیروهای جوان و خوش فکر این مسیر همچنان به سمت تعالی پیش برود.

بر اساس این گزارش، نمایشگاه تاریخچه مطبوعات استان قزوین با حضور منوچهر حبیبی معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین، محمد رستمی معاون فرهنگی ارشاد، بهمن طاهرخانی نماینده تاکستان در مجلس شورای اسلامی، میثاق گودرزی مدیراسناد و کتابخانه ملی استان قزوین، حجت الاسلام حسینی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی و جمعی از اهالی مطبوعات در مجتمع میرعماد قزوین افتتاح شد.

انتهای مطلب/