عضویت بیش از 131 هزار نفر در کتابخانه ملی


تاریخ انتشار: ۱۳۹۱/۱۲/۲۰ - ۲۰:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۶:۱۴:۲۸
عضویت بیش از 131 هزار نفر در کتابخانه ملی
از ابتداي راه اندازي سازمان اسناد و كتابخانه ملي تاكنون تعداد 131 هزار و 378 نفر به عضويت كتابخانه ملي درآمدند.

از ابتداي راه اندازي سازمان اسناد و كتابخانه ملي تاكنون تعداد 131 هزار و 378 نفر به عضويت كتابخانه ملي درآمدند.

به گزارش روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران،  از اين آمار، كه بيش از 90 درصد آن مربوط به اعضا در كتابخانه ملي در تهران است، ميزان 54 درصد يعني بالغ بر 64 هزار و يك نفر را زنان تشكيل مي دهند و 54 هزار و 514 نفر كه 46 درصد باقي مانده را شامل مي شود، مربوط با آقايان است.

هم چنين بر اساس اين آمار، تعداد 37 هزار 448 نفر عضو تخصصي كتابخانه ملي هستند كه 31.59 درصد از آمار اعضاء را شامل مي شود. 

بر اساس همين آمار، 69.81 درصد از مراجعان كتابخانه ملي تحصيلاتي بالاتر از ليسانس دارند كه بالغ بر 82 هزار و 736 نفر مي شود.  اختصاص بيشترين آمار مربوط به مراجعان بالاتر از ليسانس به زنان كه شامل مقاطع دكتري، دكتري تخصصي، فوق دكتري و اعضاي هيات علمي مي شود، از نكات بارز آمار مراجعان كتابخانه ملي است، به طوري كه 56.84 درصد از اعضاي بالاتر از ليسانس يعني 47 هزار و 37 نفر، به خانم ها اختصاص دارد.  هم چنين 957 نفر از اعضاي كتابخانه ملي از مقاطع تحصيلي سطوح مختلف حوزوي و طلاب در سطوح مختلف هستند.

هم چنين نزديك به 10 درصد از اعضاي سازمان در مديريت هاي استاني عضو هستند. علاقه مندان براي عضويت و بهره برداري از منابع و امكانات سازمان مي توانند از شنبه تا چهارشنبه در ساعت 8 تا 14:30 براي ثبت نام به سازمان اسناد وكتابخانه ملي واقع در بزرگراه شهيد حقاني(غرب به شرق)، بلوار كتابخانه ملي، ساختمان كتابخانه ملي مراجعه نمايند. براي اطلاعات بيشتر در خصوص مدارك و نحوه پيش ثبت نام مي توانند به وب سايت سازمان اسناد وكتابخانه ملي به نشانيwww.nlai.ir  مراجعه نمايند.