حضور سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با 125 عنوان کتاب و نشریه در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران


تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۲/۱۱ - ۱۲:۵۴:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۲/۳ - ۹:۳۰:۲۸
حضور سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با 125 عنوان کتاب و نشریه در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران
مدیر کل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: سازمان اسناد و کتابخانه ملی، امسال با 125 عنوان کتاب در 183 نسخه در این نمایشگاه حضور خواهد داشت.

مظفر پاسدار شیرازی؛ مدیر کل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در رابطه با حضور این سازمان در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: امسال نیز سازمان اسناد و کتابخانه ملی با بخش‌ها و برنامه‌های متنوعی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حضور دارد و این برنامه‌ها با توجه به تجربیات سالهای گذشته صورت خواهد گرفت.  

او به بخش‌های متنوع غرفه سازمان اشاره و تصریح کرد: یکی از این بخش‌ها، ف‍ی‍‍پا و نسخ خطی بخش دیگری از غرفه امسال خواهد بود. او تاکید کرد: با توجه به اینکه اسناد و نسخه‌های خطی زیادی در بین خانواده‌ها و عموم مردم وجود دارد، وجود بخش نسخ خطی در این غرفه موجب تشویق مردم به اهدای اسناد، نسخ خطی و همنچنین پاسخگویی به سوالات آنان خواهد بود.

پاسدار شیرازی ادامه داد: از دیگر جذابیت‌های غرفه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در نمایشگاه کتاب تهران، مرمت اسناد و نسخه و وجود میز نور است. همچنین ویترین‌های غرفه به نمایش اسناد تاریخی و کتاب‌های خطی سازمان از جمله دستط خط امیرکبیر و سند مشروطه اختصاص خواهد داشت.

مدیر کل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران خاطر نشان کرد: انتشارات سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران انتشاراتی تخصصی است که در حیطه کتب علوم آرشیوی، علوم اطلاعات و دانش‌شناسی (کتابداری) و تاریخ  فعالیت دارد. او تصریح کرد: امسال سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با 12 فصلنامه تخصصی و 125 عنوان کتاب  ونشریه در 183 نسخه از جمله فنخا در 45 جلد؛ دانش نامه دیجیتال «ایران زمین» «معجم المخطوطات العراقیه» در 20 جلد و فهرست نسخ خطی کتابخانه ملی در 45 جلد در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران شرکت می‌کند که از این تعداد 63 عنوان چاپ اول است.

لازم به ذکر است سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، در تاریخ 12 تا 22 اردیبهشت ماه در مصلی بزرگ تهران برپا می‌شود.