نامه دختر 13 ساله آمریکایی به رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۵/۱۰ - ۹:۱۵:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۵/۱۰ - ۹:۱۷:۳۹
نامه دختر 13 ساله آمریکایی به رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران
دختر 13 ساله‌ی آمریکایی نامه‌ای خطاب به رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران نوشت.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، ترجمه‌ی نامه دختر 13 ساله‌ی آمریکایی؛ به نام «کارلا کی جرماین» خطاب به اشرف بروجردی؛  رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به شرح زیر است:

 

سرکار خانم اشرف بروجردی

ریاست محترم کتابخانه

از اینکه این نامه را برایتان می نویسم بسیار هیجان دارم. اسم من کارلا کی جرماین است و 13 سال دارم و ساکن مینه‌پولیس، ایالت مینه‌سوتای ایالات متحده آمریکا هستم. میخواهم وقتی مدرسه‌ام تمام شد کتابدار شوم. تابستان گذشته من به کتابخانه ملی فرانسه نامه نوشتم که وقتی پاسخ نامه‌ام را از پاریس و به امضای رییس کتابخانه بصورت کاغذی که نام کتابخانه بر بالای آن بود دریافت کردم از خوشحالی داشتم پر می‌کشیدم!

در این تابستان نامه‌ای را برای شما می‌نویسم، طوری که تمام سال در فکر برنامه‌ریزی برای انجام این کار بودم! می‌دانم که کتابخانه ملی ایران خیلی مشهور هست، اما امیدوارم که روزی بتوونم از آن بازدید کنم. من از طریق وب سایت در خصوص کتابخانه شما آگاهی پیدا کردم. سوالی که دارم این است که آیا کودکان در کتابخانه شما تمایلی به مطالعه کردن دارند؟ آیا آنها کتاب دکتر سوس و بعدا هری پاتر را می‌خوانند؟ یا اینکه در ایران کتاب‌های مشهورتری وجود دارد؟ آیا آنها کتاب‌های سرگرم کننده درباره اسطوره‌ها و داستان‌هایی که آنجا اتفاق افتاد را می‌خوانند؟

من خیلی درباره این واقعیت‌ها کنجکاو هستم. خیلی ممنونم بخاطر اینکه نامه من را خوندید. می‌دانم که شما خیلی کارهای مهم‌تری برای انجام دارید و ایران یکی از زیباترین کشورهای جهان است. اما اگر چنانچه این تابستان وقت دارید شاید در زمان صرف نهار به نامه من فکر کنید. شما واقعا مدلی برای من هستید. خیلی ازتان ممنونم. آیا روزی می‌رسد که به کتابخانه شما بیایم و آنجا را از نزدیک ببینم؟ با آرزوی بهترین‌ها. موفق باشید!

 

کارلا کی. جرماین

ایالات متحده آمریکا