همزمان با روز جهانی کتاب کودک: ششمین پادکست کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان منتشر شد

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱/۱۴ - ۱۹:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۱:۹:۰
همزمان با روز جهانی کتاب کودک: ششمین پادکست کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان منتشر شد
 با صدای نویسندگانی چون مصطفی رحماندوست و هوشنگ مرادی کرمانی، ششمین پادکست کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان منتشر شد.
http://icnl.nlai.ir با صدای نویسندگانی چون مصطفی رحماندوست و هوشنگ مرادی کرمانی، ششمین پادکست کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان منتشر شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، «درختم چتر خود را می‌گشاید» عنوان ششمین پادکست کتابخانه ملی کودکان و نوجوان ایران است که همزمان با روز طبیعت و روز جهانی کتاب کودک منتشر و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.
در این پادکست صدای نویسندگانی چون مصطفی رحماندوست، هوشنگ مرادی کرمانی، ناصر ایرانی، رضی هیرمندی، جعفر ابراهیمی (شاهد)، محمدرضا یوسفی و افسانه شعبان نژاد، شنیده می‌شود که مجموعه «درختم چتر خود را می‌گشاید» را خوانده‌اند.
پادکست حاضر با صدای زنده یاد عباس یمینی شریف آغاز و سپس بخشی از فیلم «بی بی چلچله» به کارگردانی کیومرث پوراحمد به گوش می‌رسد.
در این شماره صفحاتی از کتاب‌های «درخت بخشنده» اثر شل سیلوراستاین و ترجمه رضی هیرمندی، «نخل» اثر هوشنگ مرادی کرمانی، «صدای صنوبر» و شعر «پرنده» اثر افسانه شعبان نژاد، «بوی کال یاس» و «بوی گنجشک» اثر جعفر ابراهیمی (شاهد)، «از شکوفه تا درخت» اثر رضی هیرمندی، «راز جنگل سبز» اثر ناصر ایرانی، «شاخه ها در باد، ریشه ها در خاک» اثر مصطفی رحماندوست و «بزبزی و درخت آسوری» اثر محمدرضا یوسفی گردآمده است.
همچنین قطعه‌هایی از آلبوم‌های موسقی «پرنده خیال»، «نمک»، «دنیای شادی» و «بازی‌های آوازی و لالایی‌های کویر (گل و ماهور)» و «شب بخیر کوچولو»، به تناسب محتوای کتاب‌های معرفی شده در پادکست به گوش می‌رسد.
تصویر این شماره پادکست کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ایران از کتاب «دختری ساکت با پرنده‌هایی شلوغ» نوشته احمد اکبرپور و تصویرگری مانلی منوچهری انتخاب شده است.
برای شنیدن «درختم چتر خود را می‌گشاید» به وبگاه کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ایران به آدرس http://icnl.nlai.ir مراجعه کنید.

گفتنی است پادکست‌های کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ایران از برنامه‌های دو سال اخیر اداره کل منابع دیجیتال سازمان اسناد و کتابخانه ملی است که با همکاری اداره کل اطلاع رسانی کتابخانه ملی تدوین می شود.
پیش از این از سری پادکست‌های کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ایران، «زمین لبخند می‌زند»، «سبزه‌های عید»، «انگار توی قصه‌ای»، «به خاطر لبخندی بر چهره کودکی» و «قلب سپیدی در سینه آن» منتشر شده است.