نشست تخصصی کودتای 28 مرداد فردا در آرشیو ملی ایران برگزار می شود


تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۵/۲۶ - ۱۹:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۵:۳۸:۳۲
نشست تخصصی کودتای 28 مرداد فردا در آرشیو ملی ایران برگزار می شود
hاصلاحيه خبر: نشستي تخصصي از سلسله نشست هاي سازمان اسناد و كتابخانه ملي با موضوع كودتاي 28 مرداد فردا دوشنبه 28 مرداد در ساختمان آرشيو ملي سازمان اسناد و كتابخانه ملي برگزار مي شود.
نشستي تخصصي از سلسله نشست هاي سازمان اسناد و كتابخانه ملي با موضوع كودتاي 28 مرداد فردا دوشنبه 28 مرداد در ساختمان آرشيو ملي سازمان اسناد و كتابخانه ملي برگزار مي شود.
به گزارش روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران، اين نشست به همت پژوهشكده اسناد سازمان و به مناسبت شصتمين سالگرد وقوع كودتاي 28 مرداد سال 1332 برگزار مي شود و دكتر اسحق صلاحي رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي در آن به سخنراني مي پردازد. هم چنين دكتر محمود كاشاني فرزند آيت الله كاشاني و استاد دانشگاه شهيد بهشتي با موضوع "كودتا عليه مصدق يا براندازي نهضت ملي ايران؟" سخنراني مي كند و به ابعاد مختلف كودتا مي پردازد. دكتر داريوش رحمانيان استاد دانشگاه تهران از ديگر سخنرانان اين نشست با موضوع"كودتاي 28 مرداد و تحولات حافظه تاريخي ايرانيان" سخنراني مي كند و در آن به ابعاد و چگونگي وقوع اين كودتا از منظر تاريخي مي پردازد.
سخنراني سيد مجيد تفرشي پژوهشگر تاريخ معاصر و متخصص سند پژوهي نيز با موضوع "دگرديسي مواضع 28 مرداد نويسان" از ديگر برنامه هاي اين نشست است.
علاقه مندان مي توانند به منظور شركت در نشست فوق، دوشنبه 28 مرداد از ساعت 10 به آرشيو ملي ايران واقع در بزرگراه حقاني (شرق به غرب)، بعد از پل همت، ابتداي خيابان كوشا، ساختمان آرشيو ملي، سالن همايش ها مراجعه نمايند و حضور در آن براي علاقه مندان آزاد است.
هم چنين قرار است در حاشيه اين نشست نمايشگاهي از اسناد مربوط به كودتاي 28 مرداد در محل نمايشگاه دائمي آرشيو ملي ايران برپاشود كه به مدت يك هفته ادامه دارد و بازديد از آن براي عموم علاقه مندان آزاد است.