رییس دانشگاه بوعلی سینا استان همدان به پویش «کتابخوانی ملی» پیوست


تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱/۱۷ - ۱۰:۲۳:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۴۰۰/۱/۱۷ - ۱۵:۱:۹
رییس دانشگاه بوعلی سینا استان همدان به پویش «کتابخوانی ملی» پیوست
رئیس دانشگاه بوعلی سینا در استان همدان و استاد باستان شناس این دانشگاه ضمن تاکید بر ضرورت مطالعه سفرنامه ها و تاریخ معاصر ایران، مطالعه کتاب «دیگر دوستی موثر» اثری از پیتر سینگر را در پویش «کتابخوانی ملی»توصیه کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، یعقوب محمدی فر رییس و استاد باستان شناسی دانشگاه بوعلی سینای همدان در ادامه ‍پویش «کتابخوانی ملی»، گفت: راه اندازی و اجرای «پویش کتابخوانی ملی» اقدام ارزشمند سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به عنوان نهادی که توجه ویژه ای بر آموزش و پرورش آحاد مردم این سرزمین دارد ستودنی و درخور ستایش و تقدیر است.

رییس دانشگاه بوعلی سینای همدان در ادامه افزود: توصیه می کنم سفرنامه ها به خصوص از دوره قاجار و قبل تر از آن را مطالعه کنید و با سرگذشت اجتماعی مردمان این سرزمین آشنا شوید.

وی ادامه داد: همچنین توصیه می کنم مطالعه تاریخ معاصر را جدی بگیریم چرا که عدم شناخت تاریخ معاصر با ناتوانی در تصمیم گیری برای پیشبرد امور این سرزمین همراه است.

محمدی فر گفت: اگر نسبت به تاریخ معاصر ناآگاه باشیم نمی توانیم از دل اطلاعات نهفته در آن، با تفکرات احزاب و گروه های مختلف آشنا شویم. بسیاری از این تفکرات ریشه های چندصد ساله دارند، بنابراین نیاز است تاریخ معاصر خودمان را بازخوانی کنیم.

این استاد باستان شناس اظهار داشت: در همین رابطه کتابی را که به تازگی مطالعه کرده ام را برای بهره ندی مخاطبان این پویش ملی معرفی می کنم، عنوان این کتاب «دیگر دوستی موثر» است، پیتر سینگر محقق و فیلسوف به عنوان نویسنده این اثر با زبان ساده آن را نوشته و آرمان نیاکان این کتاب را ترجمه کرده است.

وی با بیان این مطلب که این کتاب مورد تحلیل برخی از محققان نامدار کشور نیز قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: ویژگی این اثر این است که برای مطالعه آن نیاز به دانش فلسفی و پیش زمینه های فلسفی نیست.

پایان خبر/