سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران رویداد "لیبتک 2" را برگزار می کند


تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۳:۲:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۳:۶:۴۲
سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران رویداد
مرکز نوآوری و توسعه کسب و کارهای داده محور سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران رویداد "لیبتک 2" را با عنوان "تشخیص موضوع" برگزار می کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، سعید روشنی رییس مرکز نوآوری توسعه کسب و کارهای داده محور در توضیح جزئیات این خبر گفت: به منظور دست یافتن به سازمان هوشمند با هدف به کارگیری فناوری های روز و دقت در سرعت بخشیدن و تسهیل فرآیندهای سازمان و ارائه خدمات مناسب به مخاطبان رویداد "لیبتک 2" برگزار می شود.

وی ادامه داد: عنوان این رویداد "تشخیص موضوع" نام دارد که با دعوت از کسب و کارهای نوپا و شرکت های حوزه فناوری، اطلاعات و هوش مصنوعی، چالش شناسایی موضوع متون در منابع کتابخانه ای و آرشیوی و یا به عبارت دیگر فهرست نویسی تحلیلی را با کمک هوش مصنوعی تسهیل کند.

رییس مرکز نوآوری توسعه کسب و کارهای داده محور اظهار داشت: "لیبتک 2" امکان تجربه و حل یک مسئله واقعی را تحت نظارت و داوری متخصصان به شرکت کنندگان می دهد و کمک می کند تا مخاطبان در محیطی آموزند به رقابت با یکدیگر بپردازند و از دانش خود در راستای حل مسائل کشور بهره ببرند. 

روشنی افزود: برای نخستین بار است که یک مجموعه داده آموزشی، برای یادگیری عمیق از سوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در این رویداد در اختیار مخاطبان قرار می گیرد. 

وی ادامه داد: به شرکت کننده ای که مقام برتر رویداد "لیبتک 2" را به دست آورند جایزه نقدی اهدا می شود و همچنین امکان عقد قرارداد با سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برای پیاده سازی و توسعه طرح های مرتبط با این سازمان فراهم می شود. 

لازم به توضیح است علاقمندان برای حضور در این رویداد می توانند به سایت مرکز نوآوری و توسعه کسب و کارهای داده محور به آدرس:http://iranlibtech.ir مراجعه کنند.