داوری آثار یازدهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به پایان رسید


تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۲:۲۹:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۲:۳۳:۳۴
داوری آثار یازدهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به پایان رسید
دبیر اجرایی یازدهمین دوره جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از پایان داوری آثار ارسال شده به این دوره از جشنواره خبر داد و گفت: آثار ارسالی در قالب‌ کتاب (تألیف، تصنیف و تاریخ شفاهی) طرح پژوهشی، پایان‌نامه ارشد، رساله دکتری، ایده‌های نوآورانه و تولیدات فناورانه مورد داوری قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، حسن مقدس‌زاده، دبیر اجرایی یازدهمین دوره جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، با اعلام این خبر گفت: به منظور تبادل اطلاعات و پیشبرد بهینه فرآیند داوری علمی آثار رسیده به جشنواره، کمیته علمی شامل هفده نفر از متخصصان موضوعی، تشکیل شده و داوران با توجه به موضوع آثار رسیده توسط این کمیته انتخاب شدند. هر اثر حداقل توسط دو داور متخصص مورد ارزیابی قرار گرفته و در صورت وجود اختلاف معنادار بین نظر دو داور، اثر برای داور سوم ارسال شده و در نهایت نمره‌های اختصاص داده شده به هر اثر در کمیته علمی مورد بررسی قرار گرفته و نهایی شد. همچنین موارد برای اخذ تصمیم نهایی در شورای سیاستگذاری به ریاست رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران مطرح گردیده و نحوه اعطای جوایز به برگزیدگان مشخص گردید.

وی ادامه داد: در این دوره از جشنواره تعداد ۲۶ عنوان کتاب،۲۰ طرح پژوهشی، ۳۴ رساله دکتری، ۲۲ پایان‌نامه ارشد و 11 ایده نوآورانه به دبیرخانه یازدهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ارسال شد که مورد ارزیابی داوران قرار گرفته است.

مقدس‌زاده درباره تفاوت اجرایی این دوره از جشنواره با دوره‌های پیشین گفت: جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در 10 دوره پیشین به صورت حضوری برگزاری می‌شد، اما امسال به دلیل بحران کرونا فرآیند اجرایی آن به صورت مجازی برگزار شد و نکته قابل توجه این بود که با توجه به برگزاری آنلاین یازدهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و همچنین پاندمی کوید 19 انتظار می‌رفت با کاهش آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره روبرو شویم، اما خوشبختانه شاهد استقبال خوبی بودیم.

وی ادامه داد: در یازدهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری در سال جاری 16 نشست و پنل تخصصی با 40 سخنران از متخصصان و پژوهشگران داخل وخارج از سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و چهار کارگاه تخصصی به صورت مجازی از طریق سامانه آموزش‌های الکترونیکی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار شد. قرار است چیکده سخنرانی نشست‌ها به صورت کتابچه‌ای در آیین اختتامیه یازدهمین دوره از جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران منتشر شود، ضمن اینکه لینک‌های دسترسی به فیلم ضبط شده نشست‌ها و پنل‌ها در ذیل هر چکیده به صورت مجزا در این کتابچه آورده خواهد شد.

وی افزود: اختتامیه یازدهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران روز چهارشنبه 24 دی‌ماه ساعت 10، با حضور اشرف بروجردی رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، غلامحسین رحیمی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، ‌تحقیقات و فناوری و فاطمه جان‌احمدی معاون پژوهش و منابع دیجیتال سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به صورت مجازی برگزار می‌شود.

دبیر اجرایی یازدهمین دوره جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران خاطرنشان کرد: در آیین اختتامیه پنل تخصصی با سخنرانی نوراله مرادی، استاد برجسته علوم آرشیوی، رحمت‌اله فتاحی استاد تمام دانشگاه فردوسی مشهد و محمدحسین منظور‌الاجداد مشاور معاونت پژوهش این سازمان نیز برگزار خواهد شد.

پایان خبر/