علیرضا رئیس‌دانا در ادامه پویش «کتابخوانی ملی»:

مطالعه «تاریخ مختصر به گند کشیدن جهان » پیشنهاد یک ناشر برای روزگار کنونی انسان


تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۰:۴۱:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۹:۴۶:۵۰
مطالعه «تاریخ مختصر به گند کشیدن جهان » پیشنهاد یک ناشر برای روزگار کنونی انسان
علیرضا رئیس‌دانا، مدیر موسسه انتشارات نگاه، مطالعه چهار کتاب را در پویش «کتابخوانی ملی» پیشنهاد کرد و بر خواندن کتاب «تاریخ مختصر به گند کشیدن جهان» تاکید کرد و گفت: این کتاب مختصری از مشکلاتی که برای بشریت به وجود آمده و قدرت مردم برای روبرویی با این مشکلات را بیان می‌کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، علیرضا رئیس‌دانا، مدیر موسسه انتشارات نگاه، در ادامه پویش «کتابخوانی ملی» که به همت کتابخانه ملی در حال برپایی است، شرکت کرد و گفت: کتاب‌های «رنج سرمستی»، «شوق زندگی»، «شوهر آهو خانم» و «تاریخ مختصر به گند کشیدن جهان» را برای مطالعه پیشنهاد می‌کنم.

وی ادامه داد: من به مدت ۱۰ سال کارگر کتابفروشی بودم و اکنون ۴۷ سال است که انتشارات دارم و به طور کلی ۵۷ سال در عرصه نشر کتاب فعالیت کرده‌ام.

مدیر موسسه انتشارات نگاه افزود: کتاب «رنج سرمستی» اثر ایروینگ استون است که استاد بهاالدین خرمشاهی پیشگفتاری بر آن نوشته است و زیر نظر این استاد ترجمه شده است. این کتاب زندگینامه میکل آنژ نقاش مشهور است و خواندن این کتاب توجه مخاطب را به چگونگی زندگی این هنرمند که ستون تاریخ و فلسفه هنر است، جلب می‌کند.

رئیس‌دانا ادامه داد: « شوق زندگی» کتاب دیگری از همین نویسنده است. این کتاب به زندگینامه ونگوگ نقاش مشهور هلندی اشاره دارد. او به خاطر عشق گوش خود را می‌برد و طرح روی جلد این کتاب مربوط به همین نقاشی است. این اثر به خصوص در روزهای کرونایی که مردم اوقات فراغت زیادی دارند مخاطبان زیادی را به خود اختصاص داده است. این کتاب مربوط به نامه‌های ونگوگ به برادرش است. ونگوگ در این نامه‌ها درباره نقاشی‌ها، ناکامی‌ها و شوریدگی‌های خود توضیح می‌دهد در بخش دیگری از این نامه‌ها، روزگار ونگوگ به تصویر کشیده می‌شود.

وی افزود: کتاب دیگری را که برای مطالعه معرفی می‌کنم اثری با عنوان «شوهر آهو خانم» نوشته علی‌محمد افغانی است. این نویسنده در سال ۱۳۳۲ در زندان این اثر را به نوشته است. این اثر در حوزه جامعه‌شناسی و روان‌شناسی به حقوق زنان پرداخته است. 

وی خاطرنشان کرد: همچنین در روزهایی که بشریت گرفتار است، پیشنهاد می‌کنم کتاب «تاریخ مختصر به گند کشیدن جهان» را مطالعه کنید. زیرا این کتاب مختصری از مشکلاتی که برای بشریت به وجود آمده و قدرت مردم برای روبرویی با این مشکلات را بیان می کند.

پایان خبر/