در 99 ثانیه با حافظان میراث مکتوب ایران

فعالیت اداره های زیر مجموعه اداره کل مرمت و حفاظت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به تصویر کشیده شد


تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۵/۲۱ - ۱۱:۳۴:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۹/۵/۲۱ - ۱۱:۳۷:۴۵
فعالیت اداره های زیر مجموعه اداره کل مرمت و حفاظت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به تصویر کشیده شد
فعالیت سه اداره آسیب شناسی و آزمایشگاه، اداره حفاظت پیشگیرانه و آفت زدایی و اداره آسیب زدایی و مرمت از زیر مجموعه های اداره کل مرمت و حفاظت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در ویدئوهایی با عنوان «99 ثانیه با حافظان میراث مکتوب ایران» تولید و منتشر شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، فیلم های 99 ثانیه ای با هدف آگاهی بخشی و شناساندن فعالیت بخش های مختلف آرشیو ملی و کتابخانه ملی به مخاطبان و تبیین داشته های میراث مکتوب کشور در حافظه ملی ایرانیان تولید و منتشر می شود.

در جدیدترین ویدئوها فعالیت های سه اداره آسیب شناسی و آزمایشگاه، اداره حفاظت پیشگیرانه و آفت زدایی و اداره آسیب زدایی و مرمت که زیر مجموعه اداره کل مرمت و حفاظت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران هستند؛ به تصویر کشیده شده است. در این سه بخش برشی از شیوه آسیب شناسی، آفت زدایی، مرمت و نگهداری از میراث مکتوب و انجام امور کارشناسی به تصویر کشیده شده است.

طرح «99 ثانیه با حافظان میراث مکتوب ایران» در پاسخ به نیازسنجی مخاطبان، با ساختار امروزی، ضرباهنگ سریع با بهره گیری از عکس، ویدئو، گرافیک، موشن گرافیک، مصاحبه و متن های حاوی اطلاعات مربوطه است که بدون برون سپاری و بدون هزینه تولید و فقط با اتکا، ابتکار و مهارت کارشناسان  اداره کل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران تولید می شود. 

مجموعه فیلم های 99 ثانیه ای به عنوان بخشی از تاریخ شفاهی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و میراث مکتوب کشور پس از پخش و انتشار، آرشیو شده و برای علاقمندان و پژوهشگران قابل دسترس خواهد بود.

نخستین بخش از این مجموعه به توضیح درباره اداره نشریات و پیایندها اختصاص داشت و در بخش دوم فعالیت اداره کل مرمت و حفاظت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران تشریح شد.

پایان خبر/