در 99 ثانیه با حافظان میراث مکتوب ایران

فعالیت اداره کل مرمت و حفاظت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به تصویر کشیده شد


تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۵/۲۰ - ۱۲:۵۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۹/۵/۲۱ - ۱۰:۵۸:۳
فعالیت اداره کل مرمت و حفاظت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به تصویر کشیده شد
فعالیت بخش اداره کل مرمت و حفاظت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در ویدئویی با عنوان «99 ثانیه با حافظان میراث مکتوب ایران» تولید و منتشر شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، فیلم های 99 ثانیه ای با هدف آگاهی بخشی و شناساندن فعالیت بخش های مختلف آرشیو ملی و کتابخانه ملی به مخاطبان و تبیین داشته های میراث مکتوب کشور در حافظه ملی ایرانیان  تولید و منتشر می شود.

در جدیدترین ویدئوها فعالیت بخش اداره کل مرمت و حفاظت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران که برشی از شیوه کار مرمت و نگهداری از نسخ خطی و انجام امور کارشناسی در حوزه آفت زدایی است به تصویر کشیده شده است.

طرح «99 ثانیه با حافظان میراث مکتوب ایران» در پاسخ به نیازسنجی مخاطبان، با ساختار امروزی، ضرباهنگ سریع با بهره گیری از عکس، ویدئو، گرافیک، موشن گرافیک، مصاحبه و متن های حاوی اطلاعات مربوطه است که بدون برون سپاری و بدون هزینه تولید و فقط با اتکا، ابتکار و مهارت کارشناسان  اداره کل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران تولید می شود.  

مجموعه فیلم های 99 ثانیه ای به عنوان بخشی از تاریخ شفاهی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و میراث مکتوب کشور پس از پخش و انتشار، آرشیو شده و برای علاقمندان و پژوهشگران قابل دسترس خواهد بود.

نخستین بخش از این مجموعه به توضیح درباره اداره نشریات و پیایندها اختصاص داشت و در بخش دوم فعالیت بخش اداره کل مرمت و حفاظت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران تشریح می شود.

پایان خبر//