ریل گذاری سه طبقه از مخازن آرشیو ملی در حال انجام است


تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۵/۱۲ - ۱۱:۲۲:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۹/۵/۱۲ - ۱۱:۲۸:۴۷
ریل گذاری سه طبقه از مخازن آرشیو ملی در حال انجام است
مدیر کل خدمات آرشیوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از قفسه بندی ریلی سه طبقه از مخازن ساختمان آرشیو ملی خبر داد و گفت: ریل گذاری 10 درصد از قفسه‌های مخازن انجام شده است و به زودی تکمیل و نهایی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، حامد ایرانشاهی درباره جزئیات ریل گذاری قفسه‌های مخازن آرشیو ملی ایران گفت: استاندارد بین المللی مخازن قفسه‌های اسناد در دنیا به صورت ریلی است که این استاندارد افزایش 40 درصدی ظرفیت سندگذاری را در پی دارد. 

مدیر کل خدمات آرشیوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ادامه داد: قفسه بندی ریلی موجب شده تا دو طبقه ریل گذاری قفسه های مخازن با سه طبقه مخازن معمولی برابری کند که این کار افزایش فضای آرشیوی مخازن سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران را موجب می‌شود.

وی تصریح کرد: مثلا اگر یک میلیون برگ سند در قفسه‌های معمولی چیدمان می شود، در قفسه‌های ریلی می توان بیش از یک میلیون و نیم برگ سند چیدمان کرد.

ایرانشاهی همچنین ادامه داد: قفسه بندی ریلی علاوه بر بالا بردن ظرفیت، دسترسی به اسناد را آسان تر می کند که با جا به جایی آسان قفسه‌ها می‌توان به اسناد دسترسی بهتر و سریع تری پیدا کرد.

وی خاطرنشان کرد: براساس طرحی که در سازمان اسناد و کتابخانه ملی پایه ریزی شده، در حال حاضر ریل گذاری 10 درصد از قفسه‌های مخازن سه طبقه از ساختمان آرشیو ملی در حال انجام است و باید کامل شود. این پروژه از مدتی قبل شروع شده و به زودی تکمیل و نهایی خواهد شد.

پایان خبر//