همزمان با روز ملی ادبیات کودک و نوجوان

جدیدترین فرهنگنامه کودک و نوجوانان در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران رونمایی می شود


تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۴/۱۶ - ۱۴:۳۲:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۹/۴/۱۶ - ۱۴:۴۱:۵
جدیدترین فرهنگنامه کودک و نوجوانان در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران رونمایی می شود
همزمان با روز ملی ادبیات کودک و نوجوان، جلد نوزدهم از فرهنگنامه کودک و نوجوانان به همت اندیشگاه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و با همکاری شورای کتاب کودک رونمایی می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، همزمان با روز ملی ادبیات کودک و نوجوان، نشست رونمایی از جدیدترین فرهنگنامه کودک و نوجوان به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، روز چهارشنبه 18 تیرماه به صورت آنلاین با سخنرانی نصرالله افاضل و علیرضا میرفخرایی برپا می شود.

نشست رونمایی آنلاین، ساعت 19 به صورت زنده در اینستاگرام اندیشگاه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به آدرس: andishgah.nlai پخش می شود.

لازم به توضیح است؛ روز کتاب کودک ونوجوان  فرصت مناسبی جهت آشنا کردن کودکان با کتاب و بهانه‌ای برای ورود کتاب به زندگانی کودکان است18 تیرماه به عنوان روز رسمی ادبیات کودک و نوجوان در کشور اعلام شده است. روزی که مقارن با روز درگذشت مهدی آذریزدی نویسنده و بازنویس خوب کشورمان در سال 1388 است.

«قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب»، «قصه‌های تازه از کتاب‌های کهن»، «گربه‌ ناقلا»، «گربه‌ تنبل»، «مثنوی» (برای بچه‌ها)، «مجموعه‌ قصه‌های ساده» و تصحیح «مثنوی» مولوی (برای بزرگسالان) از جمله آثار این نویسنده کودک و نوجوان است. زنده‌یاد آذریزدی که او را پرتیراژترین نویسنده‌ تاریخ ادبیات کودک و نوجوان ایران می‌دانند، در مجموع، بیش از ۲۰ عنوان کتاب برای بچه‌ها نوشته است.

پایان خبر//