نشست‌های «چهارشنبه های علم اطلاعات» در اندیشگاه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار می شود


تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۴/۱۰ - ۱۴:۲۸:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۹/۴/۱۰ - ۱۵:۱:۱۶
نشست‌های «چهارشنبه های علم اطلاعات» در اندیشگاه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار می شود
در نشست کارگروه علم اطلاعات، دانش شناسی و سند پژوهی مصوب شد تا نشست هایی با عنوان «چهارشنبه های علم اطلاعات» در اندیشگاه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به صورت آنلاین برگزار شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، جلسه کارگروه علم اطلاعات، دانش شناسی و سند پژوهی با حضور غلامرضا ظریفیان رییس اندیشگاه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، سعید رضایی شریف آبادی رییس کارگروه علم اطلاعات، دانش شناسی و سند پژوهی و سایر اعضای کارگروه علم اطلاعات عصر روز گذشته 9 تیرماه به صورت آنلاین برگزار شد.

در این جلسه درباره تاثیر کرونا بر ماموریت های سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، عملکرد سازمان متبوع در مقابل این موضوع گفتگو شد و مقرر شد روزهای چهارشنبه هر هفته به علم اطلاعات و موضوعات پیرامون آن پرداخته شود و به همین منظور «چهارشنبه های علم اطلاعات» نامگذاری شود.

برنامه هفتگی «چهارشنبه های علم اطلاعات» به بررسی نشست های فناوری های جدید در سازماندهی، شورای کتاب کودک به مناسبت روز جهانی کودک، نشست درباره نامگذاری رشته علم اطلاعات، نشست تخصصی ارزشیابی آرشیوی و غیره اختصاص دارد. این برنامه ها به صورت آنلاین از ساعت 19 تا21 برپا می شود.

دعوت از صاحبنظران آرشیو جهانی در نشست های مشترک در جهت استفاده از تجربیات آنها از ارزشیابی آرشیوی در سطح جهان و بهره مندی آن در فرایندهای آرشیو سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از دیگر برنامه های پیش بینی شده در این کارگروه است.

لازم به توضیح است فریبرز خسروی، ابراهیم عمرانی، غلامرضا عزیزی، داریوش علی محمدی، ابراهیم افشار، مهدی رحمانی اعضای کارگروه علم اطلاعات، دانش شناسی و سند پژوهی هستند. همچنین محبوبه قربانی معاون اداره کل پژوهش کتابداری و آموزش سازمان اسناد و کتابخانه ملی نیز به عنوان میهمان در این جلسه حضور داشت.

پایان خبر//