فریبرزخسروی مطرح کرد:

ارتباط پویای کتابخانه ملی با مخاطبان به اتکای جوانگرایی در ساختار است


تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۳/۱۹ - ۱۵:۱۲:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۹/۳/۱۹ - ۱۶:۵۰:۴
ارتباط پویای کتابخانه ملی با مخاطبان به اتکای جوانگرایی در ساختار است
کتابخانه ملی ایران همواره رفتار و ارتباط تعاملی داشته است که اگر این رویکرد وجود نداشت، کتابخانه حالت موزه ای پیدا می کرد و به همین دلیل چشم انداز کتابخانه ملی ایران داشتن ارتباطی فراگیر با اجرایی کردن برنامه ای وسیع برای برقراری ارتباط میان سازمان و مخاطب است.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، فریبرز خسروی معاون کتابخانه ملی ایران،‌ با بیان این مطلب درباره اولویت های کتابخانه ملی ایران گفت: کتابخانه ملی ایران به دلیل پویایی و جوان گرایی در ساختار، رفتارِ تعاملی دارد.

وی ادامه داد: تا کنون از فناوری های نوین برای تبدیل فعالیت های دستی به ماشینی استفاده شده و به نوعی این فعالیت ها به ماشین تحمیل شده است. این در حالی است که ماشین راه و روش خود را دارد و به مرور زمان می تواند در ماهیت پدیده ها تغییرات اساسی ایجاد می کند.

خسروی با اشاره به شیوه های نوین در سازماندهی کتابخانه ملی ایران گفت: بحث بعدی که اهمیت دارد و باید به آن توجه کرد، به کارگیری شیوه های نوین در سازماندهی کتابخانه ها است. که یکی از مهمترین آنها پیشتازی در طرح مسائل جدید به خصوص در دوران مربوط به کرونا و بعد از این ایام است. چراکه برکسی پوشیده نیست زندگی انسان دستخوش تغییرات ناشی از ویروس کرونا شده است.

وی با بیان این مطلب که ارائه خدمات کتابخانه ملی معطوف به تهران نیست گفت: گسترش دسترسی به منابع اطلاعات برای فرهیختگان، مولفان، مترجمان و دانشجویان در سراسر کشور حتی در نقاط دورافتاده از مهمترین اهداف خدمت رسانی ما در کتابخانه ملی است. به همین دلیل سرعت بخشیدن به این مهم تا جائیکه قانون کپی رایت اجازه دهد الزامی است.

فریبرزخسروی معاون کتابخانه ملی درپایان صحبت های خود درباره فعالیت های مربوط به این معاونت گفت: جمع آوری، پردازش، حفاظت، نگهداری و اطلاع رسانی اولویت نخست سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران است و موظف هستیم آنچه در داخل کشور به صورت کتاب و منابع غیرکتابی تولید گردآوری و پردازش می شود را برای آیندگان به عنوان میراث ملی به جای بگذاریم.

پایان خبر//