خبر ویژه برای علاقمندان به کتاب

امکان عضویت دیجیتال کتابخانه ملی بدون محدودیت سنی و تحصیلی فراهم شد


تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱/۷ - ۱۶:۱۶:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۹/۱/۷ - ۱۶:۲۴:۳۰
امکان عضویت دیجیتال کتابخانه ملی بدون محدودیت سنی و تحصیلی فراهم شد
در راستای توزیع عادلانه اطلاعات و دسترسي آسان عموم و پژوهشگران به منابع سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران در شرايط فعلی امکان عضویت اینترنتی برای همه افراد و علاقه مندان در سامانه دیجیتال این سازمان بدون محدودیت سنی، تحصیلی و مکانی فراهم شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، این سازمان در راستای مسئولیت اجتماعی و فراهم کردن تسهیلات لازم برای پژوهشگران کشور و عموم مردم با درنظر گرفتن شرایطی که کشور با گسترش ویروس کرونا روبرو است تلاش کرد تا علاوه بر فراهم کردن دسترسی آنلاین برای اعضای کتابخانه شرایط یکسانی را برای بهره مندی از منابع اطلاعاتی برای همه هموطنان فراهم کند.

پیش از این سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در راستای برقراری خدمات خود برای اعضای کتابخانه و مراجعان آرشیو ملی و تأمین بخشی از منابع مورد نیاز این پژوهشگران در دوران تعطیلی تالارها، دسترسی به منابع دارای محدودیت در سامانه دیجیتال را که فقط در محل فیزیکی ساختمان‌های کتابخانه و اسناد ملی میسر بود را از تاریخ 26 اسفند 1398 فراهم کرد. این مجموعه  شامل 13 هزار عکس تاریخی، 15 هزار کتاب چاپی نفیس، 100 هزار پرونده آرشیوی و 220 هزار پایان نامه می شود. دسترسی به حدود 37 هزار نسخه خطی و 4 هزار کتاب چاپ سنگی از سایر منابع این سامانه است که همواره در دسترس همه کاربران اینترنتی قرار داشته‌اند.

همه علاقه مندان می توانند برای دسترسی به منابع دیجیتال و استفاده از آن‌ها از طریق آدرس  http://dl.nlai.ir/ و ثبت نام اینترنتی به عنوان کاربر جدید عضو این سامانه شوند.

پایان خبر/