مراسم یادبود سردار شهید سلیمانی در کتابخانه ملی برگزار شد


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ - ۱۳:۳۶:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ - ۱۵:۲۸:۴۱
مراسم یادبود سردار شهید سلیمانی در کتابخانه ملی برگزار شد
مراسم یادبود و عزاداری سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با سخنرانی دکتر اشرف بروجردی در کتابخانه ملی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، مراسم یادبود و عزاداری سردار شهید حاج قاسم سلیمانی صبح امروز(شنبه14دی) با حضور اشرف بروجردی-رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در سالن قلم کتابخانه ملی برگزار شد.

اشرف بروجردی در مراسم یادبود سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با ابراز تسلیت شهادت سردارقاسم سلیمانی اظهار کرد: همه بزرگواران و همکاران حاضر در این جلسه، یک دل و یک صدا و همراه در جهت تکریم شخصیت بزرگی حضور یافتید که معتقدانه جان و مال خود را برای احقاق ذات حق تعالی نثار کرد.

وی با قرائت آیه ای قرآن در ارتباط با شهادت سردار قاسم سلیمانی عنوان کرد: خداوند در این آیه تاکید می‌کند  که با انسانهای مومن و شرافتمندی که جان و مال خود برای ذات حق تعالی معامله می‌کند، معامله کرده و به این انسانها در این معامله بهشت را تقدیم می‌کند.

بروجردی تصریح کرد: عزیزی که از بین ما رفت مصداق این آیه بود و رضای حق را طلب می‌کرد و ازای آن بهشتی است که در انتظارش خواهد بود، خوشا به سعادتش، عزیزی که مال و جان خود را برای اعتلای نام خدا در خلقت ایثار کرد.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با تشریح هدف خلقت و چگونگی شناخت خالق از مسیر شناخت خود، بیان داشت: این شناخت را سردارسلیمانی به خوبی درک کرده بود، و دریافته بود چگونه می تواند این راه را نیز برای دیگران هموار کند تا دیگران نیز به حقیقت برسند.

بروجردی در ادامه با اشاره به سخن امام خمینی (ره) که فرموده بودند «شهید نظر می‌کند به وجه الله» عنوان کرد: شهید سردار سلیمانی این مقام را به خوبی درک می‌کند اگرچه امروز این عزیز را از ما گرفتند ولی امیدواریم وجود این مرد بزرگ سرمنشا برکات برای جامعه ما باشد کما اینکه او در زمان حیات نیز سرمنشا خیر و برکت بود زیرا اگر سردار سلیمانی نبود امنیت و آسایش امروز نیز نداشتیم.

وی ادامه داد: دست‌های پلید عزم جزم کرده بودند این سرزمین، ملت و امت از هم فروبپاشد، و تلاش این بود تا کشور را به قهقرا ببرند و سرزمین مان را پاره پاره کنند و به نظر بنده در یک پروژه ی طراحی شده در گام اول به سفارت آمریکا در عراق حمله شد و کسانی که وارد سفارت شدند خود را از حامیان سردار سلیمانی جلوه دادند که ما ایرانی هستیم، تا توطئه و دسیسه گام دوم که همانا شهادت حاج قاسم سلیمانی بود را کلید بزنند و از خلال این مسیر او را از ما بگیرند.

بروجردی تصریح کرد: البته آنها شاید بارها می‌توانستند سردار سلیمانی را به شهادت برسانند ولی دنبال این بودند این رویداد را برای زمانی صورت دهند تا آماده سازی لازم را انجام دهند، آنها آرام نخواهند نشست و سعی می‌کنند جنگی را در منطقه ایجاد کنند تا منافع خود را تامین کنند و در این مسیر ایران را پاره پاره کرده تا حکومت دینی شکل نگیرد.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با اشاره به اینکه آمریکا برخلاف شعارهایشان به دنبال حقوق بشر و نجات بشر به تعبیر خودشان از دست حکومتهای غیردمکراتیک نیست بلکه خواسته آنها منافع خود را تامین می‌کند، افزود: آنها با این نگاه سوء می‌خواهند نورالهی را خاموش کنند.

بروجردی ادامه داد: سردار قاسم سلیمانی مرکز ثقل جامعه اسلامی ایران و حلقه وصل همه ایرانی‌ها و کسانی بود که علاقمند به این سرزمین و آرزومند اعتلای این سرزمین بودند. سردار سلیمانی حلقه وصلی بود تا اسلام از خلال این سرزمین بتواند رشد و تعالی پیدا کند.

وی با اشاره به اتحاد، انسجام و وحدتی که پس از شهادت سردار سلیمانی در کشور ایجاد شده است گفت: البته باید به این اتحاد، انسجام و وحدت توجه شود.

بروجردی با اشاره به ظرفیت های اسلام و ایران که می‌تواند در منطقه و جهان جایگاه محترم و قابل استناد و مرجع سایر کشورها باشد، افزود: تعلق به این سرزمین براساس باورها و آموزه هایمان با هیچ چیزی عوض نمی‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: دشمن بداند امثال شهید سردار قاسم سلیمانی بازهم در این سرزمین رخ می‌نمایند البته شاید بروز و ظهور چنین شخصیتی بسیار نادر و دست نیافتنی باشد.

گفتنی است، مراسم یادبود سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور همکاران سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و سردار «غلامرضا علاماتی» رئیس مرکز اسناد و مدارک دفاع مقدس، در سالن قلم این سازمان به همراه شعرخوانی در مدح سردار دل‌ها و مدیحه سرایی برگزار شد.

انتهای مطلب/