شاعر طنز پرداز معاصر مهمان سومین چهره خوانی کتابخانه ملی


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۰/۱ - ۱۵:۱۹:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۱۰/۱ - ۱۵:۳۱:۱۲
شاعر طنز پرداز معاصر مهمان سومین چهره خوانی کتابخانه ملی
سومین نشست برنامه «چهره‌خوانی» با حضور ناصر فیض در کتابخانه ملی ایران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، سلسله برنامه چهره‌خوانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی با محوریت به اشتراک گذاشتن تجربه‌های کتاب خوانی چهر‌ه‌های مطرح، اندیشمندان و نویسندگان تدارک دیده شده است.

سومین برنامه‌ از این مجموعه، سه‌شنبه (سوم دی ماه) و از ساعت 15 با حضور ناصر فیض، در تالار فرهنگ مرکز همایش‌های سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار خواهد شد.

برنامه «چهره‌خوانی» که نام آن از دو مقوله چهره‌ها چگونه کتاب می‌خوانند؟ و خوانش چهره و سیمای مطالعاتی شخصیت های شناخته شده وام گرفته شده در راستای گسترش و ترویج فرهنگ مطالعه برنامه ریزی شده است.

نشست‌های پیشین این برنامه با حضور اکبرثبوت – پژوهشگر تاریخ و فلسفه اسلامی، مسعود فروتن – نویسنده و گوینده کتاب‌های صوتی و محمدرضا سرشار - نویسنده، پژوهشگر و منتقد ادبی  برگزار شد.

فیض اولین کتاب خود را در سال ۱۳۸۰ منتشر کرد. علاوه بر آن، او آثاری را از زبان ترکی استانبولی به فارسی ترجمه کرده‌است.

او مدیر دفتر طنز حوزه هنری، عضو شورای عالی موسیقی و شعر صدا و سیما و شورای شعر دفتر موسيقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

«فیض‌بوک» مجموعه اشعار طنز این شاعر در بیست و ششمین دوره جایزه کتاب فصل شایسته تقدیر اعلام شد و در سال ۱۳۹۲ سازمان هنری رسانه ای اوج از این شاعر تقدیر کرد.

از جمله کتاب‌های منتشر شده فیض می توان به «ترجمه اشعار و زندگی‌نامه ۴۰ شاعر ترک»، «گزیده ادبیات معاصر»، «املت‌های دسته‌دار و نزدیک ته‌خیار» اشاره کرد.

حضور در این نشست،‌ برای عموم آزاد است.

انتهای مطلب/