پیرو تفاهم نامه جدید انجام شد

تقویت فعالیت‌های بین‌المللی انتشارات کتابخانه ملی


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۹/۱۹ - ۱۴:۳۴:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۹/۱۹ - ۱۴:۴۵:۱۰
تقویت فعالیت‌های بین‌المللی انتشارات کتابخانه ملی
فعالیت‌های بین‌المللی انتشارات کتابخانه ملی ایران پیرو تفاهم با انتشارات الهدی تقویت شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، جلسه مشترک اداره کل پژوهش و آموزش سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و انتشارات بین‌المللی‌الهدی با حضور زینب پاپی - مدیر کل پژوهش و آموزش و حجت‌الاسلام و المسلمین محمد اسدی‌موحد - مدیر عامل انتشارات بین‌المللی الهدی برگزار شد.

در این جلسه در زمینه بازاریابی انتشارات سازمان از طریق رایزنی‌ها، تداوم انتشار مشترک آثار علمی به ویژه فهرست نسخه‌های خطی سایر کشورها و فراهم کردن بستر و ایجاد تسهیلات لازم برای حضور انتشارات سازمان اسناد و کتابخانه ملی در نمایشگاه‌های بین‌المللی و منطقه‌ای کتاب از جمله هند، افغانستان، پاکستان، ترکمنستان، تونس، فرانسه و سایر کشورها بحث و تبادل نظر شد.

خریداری منشورات این سازمان برای کتابخانه‌های رایزنی‌های فرهنگی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی از دیگر مباحث مطرح این جلسه بود.

بر اساس تفاهم صورت گرفته امکان حضور سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در 12 نمایشگاه بین‌المللی – منطقه‌ای که از آذرماه سال جاری تا فروردین سال آینده در کشورهای مختلف برگزار می‌شود، تسهیل می‌یابد.

همچنین در این جلسه پیشنهاد عضویت انتشارات این سازمان در کمیته پشتیبانی و حمایت از نمایشگاه‌های بین‌المللی در خارج از کشور ارائه شد.

سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از سال 1395 با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در زمینه انتشار مشترک فهرست نسخه‌های خطی ایرانی اسلامی کشورهای خارجی و انتشار الکترونیکی دانشنامه ایران زمین، برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای کارشناسان و متخصصان سایر کشورها همکاری علمی دارد.

انتهای مطلب/