بروجردی تاکید کرد:

آمادگی کتابخانه ملی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در زندان‌ها


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۹/۱۷ - ۱۱:۴۴:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۹/۱۷ - ۱۵:۲۵:۴۹
آمادگی کتابخانه ملی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در زندان‌ها
رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با اشاره به همکاری کتابخانه ملی ایران برای اشاعه فرهنگ کتابخوانی در زندان‌ها، گفت: تحقق این مهم علاوه بر کاهش تنش‌های موجود در زندان می‌تواند عاملی برای تشویق افراد محبوس باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، محسن یاقوتی – مدیرکل فرهنگ حرفه‌ای معاون فرهنگی قوه قضاییه به اتفاق هیات همراه با اشرف بروجردی – رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

بروجردی با بیان اینکه ظرفیت کتابخانه ملی ایران متعلق به همه افراد جامعه است، اظهارداشت: اشاعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در زندان‌های کشور علاوه بر تاثیرات مثبت بر زندانیان می‌تواند به عنوان عامل تشویقی برای افراد محبوس لحاظ شود.

وی افزود: به عنوان مثال برنامه‌ریزی شود هریک از افراد زندانی اگر طی یک هفته یک کتاب خوانده و مفهوم آن را بازنویسی کنند می‌توانند از مزایایی مانند مرخصی یا تخفیف در حبس برخوردار شوند.

رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با انتقاد از عدم انتقال بسیاری از اسناد دولتی به آرشیو ملی اسناد برای حفاظت، افزود: قوه قضاییه برای پیشبرد این امر تاکنون همراهی خوبی با این سازمان داشته است و به انتقال اسناد یک وزارتخانه که مقاومت زیادی برای جا به جایی اسناد خود به سازمان می‌کردند همراه خوبی با ما داشته است تا این امر محقق شد.

**کتابخانه ملی ایران بهترین مکان برای تعامل نخبگان و قوه قضاییه است

در ادامه محسن یاقوتی، مدیرکل فرهنگ حرفه‌ای معاون فرهنگی قوه قضایی نیز با اشاره به انجام فرآیندهای مربوط به توسعه دانش و اخلاق در قوه قضاییه، گفت: تلاش کردیم که در بخش ارتباط داخلی با انجام اقداماتی شاهد ارتباط خوب بین قضات، کارکنان و مدیران با مردم باشیم.

وی افزود: در همین رابطه به مدت چهار سال پروژه اخلاق حرفه‌ای و دو سال پروژه تکریم ارباب رجوع انجام شد.

مدیرکل فرهنگ حرفه‌ای معاونت فرهنگی قوه قضاییه با تاکید بر ضرورت ارتقای تعاملات قوه قضاییه با جامعه نخبه کشور، تصریح کرد: شاید بهترین مکان برای شناسایی و ارتباط میان این نخبگان و قوه قضاییه، سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران باشد.

محسن یاقوتی همچنین به همراه تیم کارشناسان این نهاد با حضور علی زرافشان - معاون اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از برخی از بخش‌های آرشیو ملی ایران نیز بازدید کردند.

انتهای مطلب/