با حضور اشرف بروجردی

رییس جدید مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان بوشهر معرفی شد


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۹/۱۰ - ۱۰:۲۲:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۹/۱۰ - ۱۲:۲۰:۱۹
رییس جدید مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان بوشهر معرفی شد
آیین معارفه مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان بوشهر با حضور اشرف بروجردی برگزار و بر این اساس نرگس صداقت به عنوان رییس جدید این مرکز معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، اشرف بروجردی، رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، در آیین معارفه مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان بوشهر گفت: هر شخصی که در مسئولیت قرار می‌گیرد باید از قوت و قدرت و همچنین امانتداری برخوردار باشد.

رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با تقدیر از مسئولان استان بوشهر افزود: سازمان اسناد و کتابخانه ملی نقش مهمی در حفظ هویت ملی دارد و تقویت این مرکز باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه امانتداری جزء شاخصه‌های اصلی در نظام اداری است، ادامه داد: بیشترین دغدغه‌ مرکز اسناد حفظ اسناد و انتقال آن به جامعه است و باید مأمنی برای اصحاب اندیشه و صاحب‌نظران باشد و تضارب آرا و اندیشه در این مرکز صورت گیرد تا خروجی آن سندی برای آیندگان باشد.

بروجردی با اشاره به اینکه اندیشه بشری یک ریشه و سابقه دیرینه دارد که مستندش در مراکزی مثل مرکز اسناد نگهداری می‌شود، تصریح کرد: در آرشیو ملی ایران میلیون‌ها برگ سند وجود دارد. دیجیتالی کردن منابع رسالتی است که بر عهده ماست و امیدوارم با حمایت دسته‌جمعی به این هدف مهم برسیم.

رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با اشاره به اینکه فعال‌کردن بایگانی راکد اسناد امر بسیار مهمی است که باید در این سازمان با همکاری سایر ادارات و نهادها و عملیاتی شود، گفت: از همه مدیران ارزشمندی که در این جلسه حضور دارند، انتظار داریم با مرکز اسناد همکاری و همراهی کنند و به‌ویژه از اصحاب فکر و اندیشه و اساتید دانشگاه انتظار دارم ضمن آشنایی با فعالیت‌های این مرکز در همکاری با این مجموعه بکوشند تا آیندگان بتوانند از اسناد ملی بهره‌مند شوند.

در این آیین با تقدیر از زحمات غلامحسین نظامی مدیر سابق مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان بوشهر، نرگس صداقت به‌عنوان مدیر جدید این مرکز معرفی شد.

انتهای مطلب/