به بهانه هفته کتاب اجرا می‌شود؛ اهدای کتاب به مناطق روستایی کشور به همت کتابخانه ملی


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۸/۲۱ - ۸:۵۸:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۸/۲۱ - ۹:۲۰:۱۱
به بهانه هفته کتاب اجرا می‌شود؛ اهدای کتاب به مناطق روستایی کشور به همت کتابخانه ملی
رویداد فرهنگی«پویش اهدای کتاب به مناطق روستایی کشور» به همت کتابخانه ملی ایران آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، طرح ملی تجمیع کتب مازاد و ارسال به کتابخانه‌های مناطق محروم کشور تحت عنوان«پویش اهدای کتاب به مناطق روستایی کشور» با شعار"با کتاب میشه ..." استارت خورد.

این رویداد فرهنگی به مناسبت گرامیداشت هفته کتاب به همت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و با همکاری معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و تعدادی از سازمان های دولتی و انجمن های مردم نهاد و گروه‌های جهادی مرتبط اجرایی می شود.

طرح ملی تجمیع کتاب مازاد همشهریان تهرانی و نیز دستگاه های اجرایی و دانشگاه ها و ارسال به کتابخانه های مناطق محروم با توجه به اهمیت ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و تجهیز کتابخانه‌های مناطق محروم کشور اجرا می شود.

بر اساس این طرح که از تاریخ 23 الی 30 آبان 98 برگزار می شود، مقرر شده است که در 140 کتابخانه فرهنگسراهای شهرداری تهران و کتابخانه های عمومی سطح شهر، کتب مازاد همشهریان تهرانی و نیز دستگاه‌های اجرایی و دانشگاه‌ها جمع آوری شده و بعد از تجمیع و تفکیک آنها، توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای مناطق محروم و روستایی کشور ارسال شود.

همچنین کتب مازاد سازمان‌ها و دستگاه‌ها نیز در محل کتابخانه ملی با هماهنگی گروه مبادله و اهداء کتابخانه ملی ایران جمع آوری می شود.

انتهای مطلب/