پایان مهر آخرین مهلت ارسال مقاله به همایش«نام‌آوران فرهنگی و ادبی معاصر ایران»


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۷/۱۶ - ۱۸:۹:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۷/۱۷ - ۹:۰:۵۶
پایان مهر آخرین مهلت ارسال مقاله به همایش«نام‌آوران فرهنگی و ادبی معاصر ایران»
آخرین مهلت ارسال چکیده مقاله در همایش ملی «نام‌آوران فرهنگی و ادبی معاصر ایران؛ کارنامه علمی استاد ایرج افشار» ۳۰ مهرماه ۱۳۹۸ خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، پژوهشکده زبان و ادبیات پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در جهت ایجاد فضای مناسب برای نقد، نوآوری و نظریه‌پردازی، و توسعه و تعمیق پژوهش در حوزه‌های گوناگون علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و نیز مطالعه و تحلیل آثار مرتبط با این حوزه مطالعاتی در کشور، افزون بر پژوهش‌های بنیادی، توسعه‌ای و کاربردی، هرساله اقدامات و فعالیت‌های علمی متنوعی را برنامه‌ریزی و اجرا می‌کند که برگزاری نشست‌های تخصصی، کارگاه‌های آموزشی، همایش‌های علمی و ... از جمله این برنامه‌هاست.

پژوهشکده زبان و ادبیات بر اساس آن‌چه بیان شد، علاوه بر فعالیت‌های پژوهشی، اجرای چنین برنامه‌هایی را در برنامه راهبردی پنج‌ساله خود پیش‌بینی کرده است. مجموعه همایش‌های ملی نام‌آوران فرهنگی و ادبی معاصر ایران که قرار است سالانه برگزار شود و هر سال به یک شخصیت علمی و فرهنگی اختصاص یابد، بر همین مبنا در برنامه راهبردی پژوهشکده زبان و ادبیات گنجانده شده است که نخستین آن به بزرگداشت استاد ایرج افشار اختصاص دارد.

اهداف عمده این همایش ملی تجلیل از شخصیت‌ فرهنگی و ادبی استاد ایرج افشار، بررسی و معرفی آثار و خدمات ارزنده فرهنگی و علمی- پژوهشی استاد ایرج افشار، ترویج و تقویت فرهنگ ایران‌دوستی و اهتمام به گردآوری، حفظ و معرفی میراث ارزشمند فرهنگی و ادبی ایران و معرفی استاد ایرج افشار به عنوان یک الگوی مناسب فرهنگی و ادبی به دانشجویان و جوانان علاقه‌مند به فرهنگ و ادب کشور بیان شده است.

بنابراعلام دبیرخانه این همایش، آخرین مهلت ارسال چکیده مقاله ۳۰ مهرماه ۱۳۹۸ و آخرین مهلت ارسال اصل مقالات یکم بهمن‌ماه ۱۳۹۸ است. همچنین این همایش پنجم اسفندماه ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وبگاه همایش به نشانی namavaran1.ihcs.ac.ir مراجعه کنند  یا برای کسب اطلاعات بیشتر با ۰۹۲۲۹۰۲۱۰۰۴ تماس بگیرند.

انتهای مطلب/